Chcesz zobaczyć Windowsa 11 bez instalowania systemu? Można to zrobić w przeglądarce

Na udostępnienie gotowej edycji Windows 11 będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale system możemy zobaczyć już dziś. Powstał internetowy "symulator", który pozwala zobaczyć interfejs nowych "Okienek" bez konieczności instalowania wersji dla testerów.
Zobacz wideo Kultowy XP i "pluskwa millenijna". Oto najlepsze i najgorsze wersje Windowsa [TOPtech]

Każda nowa edycja systemu operacyjnego od Microsoftu wywołuje mieszane reakcje u użytkowników "Okienek". Jedni systemu nie mogą się doczekać, inni wręcz przeciwnie - boją się go instalować i woleliby wcześniej zapoznać się z nim bliżej.

Rozwiązaniem dla osób, które z Windowsem 11 chciałyby zapoznać się wcześniej, jest wersja testowa Insider Preview dla uczestników programu Windows Insider, czyli testerów. Niestety instalowanie niestabilnego systemu to zabawa dość czasochłonna i przeznaczona dla osób, które wiedzą, jak "postawić" nowego Windowsa.

Windowsa 11 można zobaczyć w przeglądarce

Teraz z myślą o osobach, które chciałyby jak najszybciej zobaczyć nowy system (a grafiki dostępne w sieci im nie wystarczają) powstała "przeglądarkowa" wersja Windows 11. Nie jest to oczywiście pełnoprawna odsłona "Okienek" dostępna w sieci, ale stworzony przez fanów prosty "symulator", który pokazuje, jak wyglądać będzie najnowszy system operacyjny od Microsoftu. Znajdziemy go w TYM miejscu.

Całość działa co prawda dość topornie, ale umożliwia bliższe zapoznanie się z systemem. Pozwala m.in. na wejście w zupełnie przemodelowane Menu Start, otwarcie karty z najświeższymi informacjami ze świata, panelu powiadomień, kalendarza, sklepu Microsoft Store, czy przejrzenie wszystkich dostępnych w systemie aplikacji. Nie da się jednak otworzyć większości z nich lub wejść w ustawienia systemu, czy eksplorator plików.

Jeśli więc chcielibyście samemu zobaczyć, jak będzie wyglądał interfejs użytkownika i sprawdzić, czy umieszczony centralnie przycisk Menu Start jest wygodny, ten prosty symulator może w tym pomóc.

Jeśli chcecie skrupulatnie przetestować "Jedenastkę" zanim ta będzie dostępna dla ogółu użytkowników, konieczna będzie instalacja Windows 11 Insider Preview. Tu warto jednak być ostrożnym, bo - jak ostrzegał niedawno Microsoft - kolejne wersje testowe systemu mają być niestabilne.

Więcej o: