iPhone 13. Premiera smartfona Apple już dziś. Jak obejrzeć prezentację?

We wtorek o godz. 19.00 Apple zaprezentuje iPhone'a 13, a także zegarek Apple Watch Series 7 i słuchawki AirPods 3. Gdzie obejrzymy transmisję z tego wydarzenia?

Konferencja "California streaming", na której to Apple zaprezentuje iPhone'a 13, a także kilka innych nowości, odbędzie się we wtorek o godzinie 19.00. Hasło konferencji może być zarówno nawiązaniem do samej formuły wydarzenia (streaming online), jak i do rozwijanej przez Apple usługi Apple TV+. Być może amerykański koncern ogłosi jakieś ważne nowości związane ze swoim serwisem sVOD.

Posłuchaj podcastu

iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max. Gdzie  obejrzeć premierę?

Jak co roku, firma z Cupertino będzie transmitować prezentację iPhone'a w sieci. Obejrzymy ją w kilku miejscach - na oficjalnej stronie Apple, a także na profilu firmy w serwisie YouTube.com.

 

Premiera iPhone'a 13. Czego możemy się spodziewać?

iPhone 13 - podobnie jak w ubiegłym roku - trafi do sprzedaży w czterech wariantach. Będą to:

  • 5,4-calowy iPhone 13 mini z ekranem OLED LTPS, 60 Hz
  • 6,1-calowy iPhone 13 z ekranem OLED LTPS, 60 Hz
  • 6,1-calowy iPhone 13 Pro z ekranem OLED LTPO, ProMotion 120 Hz
  • 6,7-calowy iPhone 13 Pro Max z ekranem OLED LTPO, ProMotion 120 Hz

Nowe iPhone'y mają doczekać się tylko niewielkich zmian w designie - przesunięta zostanie wysepka z głównymi aparatami na pleckach smartfonów. Delikatnemu zmniejszeniu ulec ma również notch, ale nie należy się spodziewać, że wcięcie w górnej krawędzi ekranu zniknie całkowicie.

Ciekawiej prezentuje się kwestia nowego wyświetlacza. Apple wyposaży iPhone'a 13 w ekran 120 Hz  ProMotion, choć zmiana ta dotyczy jedynie wersji Pro - tańsze modele mają korzystać z panelu 60 Hz.

Sercem iPhone'a 13 będzie nowy układ Apple A15. Raczej nikt nie ma wątpliwości, że znów będzie to najwydajniejszy mobilny procesor na rynku, który okaże się o 30-40 procent szybszy od poprzednika.

Apple przyzwyczaił nas do tego, że (niemal) co roku podnosi ceny nowych iPhone'ów. Niestety w tym roku podwyżki mogą okazać się wyjątkowo słone. Z doniesień serwisu DigiTimes wynika bowiem, że Apple planuje sobie odbić na klientach koszty, które ponosi w związku z rosnącymi cenami chipów.

Więcej o: