Awaria Snapchata. Użytkownicy zgłaszali problem z dostępem do aplikacji

Niektórym użytkownikom przestał działać Snapchat. Problem z dostępem do aplikacji mieli użytkownicy w różnych częściach globu, na przykład w USA, Kanadzie czy Francji, jak i w Polsce.

Do awarii doszło w środę między godz. 13 a 15 polskiego czasu. Jak zapewnia na Twitterze wsparcie techniczne Snapchata problem został już usunięty. "Awaria została usunięta! Jeśli nadal masz problem, daj nam znać. Miłego snapowania!" - czytamy w tweecie opublikowanym przez Snapchat Support przed godziną 17.

Wcześniej na tym samym koncie na Twitterze informowano, że niektórzy użytkownicy Snapchata mogą mieć problemy z korzystaniem z aplikacji. O awarii możemy dowiedzieć się także z wpisów na stronie internetowej Downdetector. W szczycie - przed godz. 15 użytkownicy przesłali 4371 zgłoszeń dotyczących awarii. 

Awaria SnapchataAwaria Snapchata Fot. Screenshot z serwisu Downdetector

Z danych portalu Downdetector wynika, że problem z dostępem do aplikacji Snapchat mieli użytkownicy w różnych częściach globu, na przykład w USA, Kanadzie czy Francji, a także w Polsce.

Awaria Facebooka

W miniony poniedziałek doszło do globalnej awarii Facebooka. Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, trwała ona przez około sześć godzin. Była to najdłuższa przerwa w działaniu w historii tych portali. Problemy dotyczyły zarówno popularnego serwisu społecznościowego, jak i innych usług należących do amerykańskiej firmy - Instagrama, Messengera oraz WhatsAppa. Co było jej przyczyną?

Zobacz wideo Jak nie dać sobie ukraść konta na Twitterze i Facebooku? Poradnik dla polityków PiS (i nie tylko) [TOPtech]

W ogromnym skrócie, winnym okazała się błędna aktualizacja protokołu BGP, który stanowi podstawę działania współczesnego internetu. System ten "steruje" ruchem w sieci i decyduje o tym, jaką trasę mają obrać poszczególne pakiety danych, aby jak najszybciej dotrzeć z miejsca A do miejsca B. 

Więcej o: