Gmail dla biznesu przestaje być darmowy. Polak wyliczył, że zapłaci 6 tys. zł/msc za G Suite

Google G Suite to biznesowa wersja Gmaila. Od lat jest płatna, ale nie dla najstarszych użytkowników. To się jednak zmieni w połowie roku, gdy za usługę będą musieli płacić wszyscy. Co większe firmy może to uderzyć po kieszeniach.

G Suite wprowadzono w 2006 roku, jako biznesową usługę poczty elektronicznej. Sześć lat później zastąpiono ją przez Google Workspace. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku rozwiązań biznesowych, przedsiębiorcy musieli płacić za usługę. 

Okazuje się jednak, że część użytkowników korzystało z darmowego pakietu, który można było uzyskać na początku działania usługi. 16 lat później Google postanowiło uregulować tę kwestię.

Zobacz wideo stronie głównej Gazeta.pl https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=LinkPrLead

Google G Suite będzie płatne od lipca

Google rozsyła swoim klientom korzystającym z bezpłatnej starszej wersji G Suite informację, że przestanie być ona dostępna od 1 lipca 2022 roku. Użytkownicy, którzy chcą zachować swoje usługi i konta muszą do tego czasu przejść na Google Workspace. 

Więcej informacji biznesowych na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak informuje firma, nowsza wersja oferuje wszystkie znane funkcje oraz kilka nowych możliwości, między innymi więcej miejsca na dane, zwiększone bezpieczeństwo oraz całodobową pomoc. Wymaga jednak wnoszenia opłaty za korzystanie z usługi. 

Koniec darmowego G Suite może uderzyć po kieszeniach część przedsiębiorców

Tomasz Wyka, założyciel portalu MyApple.pl zauważa, że dla większości przejście z darmowego G Suite na płatne Google Workspace nie będzie bolesne. Jedno konto kosztuje bowiem tylko 23 zł. Wyka ma jednak takich kont 252, co jak wylicza kosztowałoby go 5796 zł miesięcznie. 

Jak jednak zwrócił uwagę Jakub Mrugalski, do lipca Google Workspace dla użytkowników migrujących z G Suite jest darmowy. Przez następny rok opłata jest o 50 proc. mniejsza od standardowej ceny. To daje więcej czasu na znalezienie alternatywnej oferty. 

Więcej o: