Anonymous zaatakowali witrynę FSB Rosji. Tango down i "B**** Putin!"

Haktywiści grupy Anonymous poinformowali o nowym ataku, który objął cztery witryny rosyjskich urzędów. Hakerom udało się m.in. zablokować stronę Federalnej Służby Bezpieczeństwa - która to powstała po rozwiązaniu KGB.

Anonymous o swojej akcji poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych. Używając wojskowego terminu "Tango down" przekazali, że doszło do udanego cyberataku na witryny: Moscow.ru, Centrum Analitycznego Rządu Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Sportu Federacji Rosyjskiej oraz Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB). W mediach społecznościowych swój sukces opatrzyli także hasłem "B**** Putin!", co nawiązuje do rosyjskiego przekleństwa (bladź).

Anonymous z kolejną udaną akcją na rosyjskie witryny

Wcześniej haktywiści ujawnili prywatną korespondencję, która według nich prowadzona była między Władimirem Putinem i rosyjskim ministrem obrony  Siergiejem Szojgu. Z maili wynika, że Rosja planuje wycinkę lasów w Ukrainie, a następnie sprzedaż drewna, co ma zasilić budżet Kremla. 

Z kolei w poniedziałek hakerom udało się uzyskać dostęp do danych niemieckiego oddziału rosyjskiej spółki energetycznej Rosnieft Deutschland GmbH. Część danych miały zostać zniszczone. Cyberatak potwierdził też rzecznik niemieckiego oddziału Rosnieftu.

Zobacz wideo W jaki sposób skutecznie zablokować rosyjską dezinformację?

Haktywiści z grupy Anonymous wypowiedzieli cybernetyczną wojnę Rosji w momencie rozpoczęcia przez ten kraj inwazji na Ukrainę. Od tego czasu atakują systemy rosyjskich instytucji. Zaatakowali także automatyczny system identyfikacji statków w jachcie należącym do Władimira Putina. W systemie identyfikacji pojawiła się wiadomość, że jacht został uszkodzony i znajduje się u wybrzeży ukraińskiej Wyspy Węży i kieruje się prosto do piekła. 

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Anonymous (zdjęcie ilustracyjne) Anonymous uderzyło w białoruskie banki i jacht Putina. "Kieruje się do piekła"

***********

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: