Ostateczny koniec Netflixa w Rosji. Ze sklepów App Store i Google Play usunięto aplikację

Największy serwis streamingowy na świecie usunął swoją aplikację z App Store i Google Play. Wcześniej Netflix podjął decyzję o zawieszeniu działalności w Rosji.

Aplikacja popularnego amerykańskiego serwisu streamingowego nie pojawia się już podczas wyszukiwania na platformach App Store i Google Play. Taką informację podał w środę rosyjski dziennik "Kommiersant".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Wojna w Ukrainie. Netflix i wiele innych firm opuściło Rosję

Netflix poinformował 6 marca o zawieszeniu działalności w Rosji. Decyzję podjęto w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. "Biorąc pod uwagę okoliczności na miejscu, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu naszych usług w Rosji" - przekazał rzecznik firmy.

Wcześniej zarząd Netflixa informował również, że wycofuje się z produkcji filmowej w Rosji i zawiesza współpracę z rosyjskimi producentami. Serwis planował cztery lokalne produkcje oryginalne, po oświadczeniu przerwano zdjęcia do jednej z nich. Dystrybucję swoich filmów w Rosji zawiesiły m.in. Disney, Sony Pictures, WarnerMedia, Paramount i Universal.

Więcej informacji o sankcjach na Rosję przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tym samym Netflix dołączył do internetowych gigantów, którzy zdecydowali się wycofać z rosyjskiego rynku. W Rosji niedostępny jest m.in. Facebook, a Google i Microsoft znacząco ograniczyły swoją obecność na tamtejszym rynku. 

Amerykański serwis TechCrunch informował 15 marca, powołując się na badania firmy Sensor Tower, że od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę z rosyjskiej sekcji sklepu App Store usunięto około 7000 aplikacji.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Zobacz wideo Netflix pokazał zwiastun "Bridgertonów". Prawie jak w "Dumie i uprzedzeniu"
Więcej o: