Netflix "zachęca" do przenoszenia profili. Tak chce walczyć ze współdzieleniem konta

"Przenoszenie profili zostało aktywowane" - taką wiadomość od platformy streamingowej Netflix dostaje coraz większa liczba użytkowników, również w Polsce. Subskrybenci są "zachęcani" do samodzielnego opłacania tylko swojego profilu. Ma to być kolejny sposób na ograniczenie użytkowników, którzy wbrew regulaminowi współdzielą jedno konto.

Albo nowe konto albo dodatkowa opłata dla użytkownika spoza tego samego gospodarstwa domowego - takie rozwiązania od nowego roku chce wprowadzić Netflix, aby wyeliminować współdzielenie konta. Na razie platforma zachęca użytkowników do skorzystania z opcji przeniesienia profilu. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Na cmentarzach miejsca nie przebywa. Jak zaoszczędzić miejsce? [Next Station]

Netflix "zachęca" do przenoszenia profili. Tak chce walczyć ze współdzieleniem konta

Funkcja przenoszenia profili jest już w pełni dostępna dla innych osób korzystających z Twojego konta. Teraz osoby korzystające z Twojego konta mogą przenieść profil - w tym rekomendacje, historię oglądania, Moją listę, zapisy gier, ustawienia i nie tylko - na opłacane przez siebie konto

- brzmi komunikat przesłany mailem do użytkowników Netflixa w Polsce, który cytują Wirtualne Media. Platforma zapewnia, że nie przeniesie informacji dotyczących płatności.

Nowa usługa nie obejmuje profili dla dzieci. W powiadomieniu nie ma też informacji o dalszych krokach wobec użytkowników, którzy współdzielą konto i mieszkają w różnych gospodarstwach domowych [co jest sprzeczne z regulaminem platformy - przyp. red.], ale analitycy zwracają uwagę, że to ostatnia szansa dla subskrybentów na zmianę abonamentu. Narzędzie było testowane w Chile, Kostaryce i Peru. 

Od początku 2023 roku Netflix wprowadzi opłatę za każdego dodatkowego użytkownika, w wysokości 25 proc. ceny pakietu standardowego - podaje amerykański portal CNET. W Polsce pakiet standardowy kosztuje 43 zł miesięcznie, więc opłata wyniesie ok. 10-11 zł miesięcznie od każdego użytkownika spoza gospodarstwa domowego.

Netflix "zachęca" do przenoszenia profili. Tak chce walczyć ze współdzieleniem konta

CNET podaje, że dodatkowa opłata będzie dostępna tylko w przypadku dwóch najwyższych abonamentów. Takiej opcji zabraknie w pakiecie z reklamami, który Netflix wprowadzi w listopadzie w 12 państwach, m.in. Stanach Zjednoczonych, Autralii, Brazylii, Francji, Niemczech i we Włoszech. 

Nie ma jeszcze informacji na temat tego, jak gigant rynku SVoD zamierza sprawdzać, ile domostw korzysta z danego konta i jak będzie unikał pomyłek związanych z korzystaniem przez tego samego użytkownika z różnych urządzeń i w różnych lokalizacjach. W czasie testów w Ameryce Południowej Netflix próbował wyodrębnić miejsce zamieszkania użytkowników. Kiedy aplikacja wykryła transmisję w dodatkowych gospodarstwach domowych przez ponad dwa tygodnie, wzywała do zmiany ustawień konta i zapłacenia za dodatkowych użytkowników.

Netflix ma na całym świecie 220,67 mln subskrybentów. W ostatnim raporcie platforma podała wzrost liczby abonentów o 2,41 mln, czyli ponad dwa razy więcej niż zakładały prognozy. W pierwszym kwartale br. straciła netto 0,2 mln klientów, a w drugim - 0,97 mln.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: