CES 2023: Takiego pada do Xboxa jeszcze nie było. Ma ekran wbudowany OLED, a to nie koniec

Asus zaprezentował na targach CES 2023 ROG Raikiri Pro. To dość niecodzienny pad dedykowany konsoli Xbox. Nie tylko ma kilka opcji dla profesjonalistów, ale i wbudowany ekran OLED.
Zobacz wideo Oto najpopularniejsze konsole w historii. Nintendo rządzi, ale zwyciężył ktoś inny [TOPtech]

Rozpoczynające się właśnie targi CES jak co roku obfitują w nowości związane z monitorami i telewizorami, ale takiego urządzenia się nie spodziewaliśmy. Asus postanowił bowiem umieścić ekran OLED na obudowie kontrolera do gier.

Asus pokazał pada do gier z wyświetlaczem

Asus ROG Raikiri Pro - bo tak został nazwany pad - to kontroler dedykowany do współpracy z konsolami Xbox najnowszej generacji oraz komputerami. Powstał z myślą o bardziej zaawansowanych graczach, którym standardowy pad od konsoli Microsoftu nie wystarcza.

Wyróżnikiem pada jest oczywiście ekran OLED o przekątnej 1,3 cala (128 x 40 pix), który umieszczono w górnej części pada - nad przyciskiem Xbox. Do czego może się przydać? Ekran ma pozwalać m.in. na przełączanie profili kontrolera oraz wyświetlanie dodatkowych informacji na temat samego pada - np. stanu naładowania baterii lub połączenia z komputerem

ROG Raikiri ProROG Raikiri Pro fot. Asus / www.rog.asus.com

Producent chwali się, że ROG Raikiri Pro wyposażono w dwa przyciski dedykowane przełączaniu profili kontrolera, cztery przyciski w pełni konfigurowalne przez gracza, blokadę triggerów, przycisk wyciszania dźwięku oraz dodatkowy joystick. Pad pozwala też m.in. na pełną regulację czułości triggerów, joysticków oraz siły wibracji i umożliwia przewodowe podłączenie słuchawek poprzez gniazdo jack.

Do wyboru są też aż trzy sposoby połączenia z komputerem: bezprzewodowe - Bluetooth i radiowe 2,4 GHz oraz przewodowa - poprzez kabel USB typu C. O dziwo, pada nie da się połączyć z konsolą Xbox poprzez Bluetooth. Zostaje wyłącznie podpięcia kablem.

Pad powinien pojawić się w sklepach już na wiosnę. Cena jak na razie pozostaje nieznana.

Więcej technologicznych ciekawostek znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: