Samsung przez przypadek podał datę premiery nowego flagowca. Wiemy, kiedy pojawi się Galaxy S23

Kolumbijski oddział Samsunga przez przypadek zdradził oficjalną datę premiery nowych smartfonów z serii Galaxy S23. Zdjęcie szybko usunięto, ale jego kopia wciąż krąży po sieci.
Zobacz wideo "Składak" inny niż wszystkie? Co potrafi Samsung Galaxy Z Flip 3? [TOPtech]

Samsung przygotowuje się do premiery swoich nowych flagowców, czyli smartfonów oznaczonych numerem S23. Do tej pory mogliśmy jednak bazować jedynie na domysłach dotyczących datę premiery.

Samsung przypadkowo zdradził datę premiery Galaxy S23

Początkowo spekulowano, że Samsung zdecyduje się na prezentację Galaxy S23 jeszcze w pierwszej części stycznia. Potem spekulowano raczej nad początkiem lutego. Teraz jednak Koreańczycy sami ucięli spekulację i przez przypadek potwierdzili, że prezentacja najważniejszych telefonów na 2023 roku będzie miała miejsce 1 lutego.

Kolumbijski oddział Samsunga opublikował bowiem grafikę zapraszającą na wydarzenie Galaxy Unpacked na 1 lutego, którą ozdobiono zdjęciem trzech obiektywów przypominających te z linii smartfonów Samsunga. Chwilę później zdjęcie usunięto, ale grafika zdążyła już trafić do mediów społecznościowych.

Co wiadomo o nowych Samsungach Galaxy S23?

Według przecieków, które trafiły do sieci nowe smartfony mają dostać ekrany Dynamic AMOLED o przekątnych 6,1 (S23), 6,6 (S23+) lub 6,8 cala (S23 Ultra) i rozdzielczości 1440x3088 pix. Sercem telefonów ma być najpotężniejszy procesor dla urządzeń z Androidem w 2023 roku, czyli Snapdragon 8 Gen 2. Do tego dostaniemy 8 lub 12 GB pamięci RAM i przynajmniej 256 GB przestrzeni na dane.

Wiadomo też, że Galaxy S23 Ultra ma dostać cztery aparaty o rozdzielczościach 108, 12, 12 oraz 2 Mpix. Wbrew wcześniejszym plotkom, Samsung nie zdecyduje się na implementację matrycy o rozdzielczości 200 Mpix. Co ciekawe, według najnowszego wycieku, ceny nowych flagowców na razie pozostaną na takim samym poziomie, jak w zeszłym roku.

Więcej o nowych smartfonach przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: