Hogwarts Legacy z problemami w wersji na PC. Gracze narzekają na wydajność

Hogwarts Legacy oficjalnie zadebiutuje dopiero w piątek 10 lutego, ale niektórzy gracze już od wtorku mogą cieszyć się grą studia Avalanche Software. Mowa o osobach, które zakupiły edycję Deluxe dającą przedpremierowy dostęp do świata Wizarding World.

Produkcja zbiera na razie znakomite opinie, a jej ocena w serwisie Metacritic to aż 86 na 100 punktów. Większość recenzentów podkreśla, że Hogwarts Legacy jest dokładnie tą grą, na którą fani Harry'ego Pottera czekali od lat, jeśli nie od dekad. Chwalą "magiczny klimat" uniwersum stworzonego przez twórców, szatę graficzną, przywiązanie do detali, a także system walki. 

Zobacz wideo Wybieramy najlepsze gry 2022 roku. Elden Ring? Wysoko. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden [TOPtech]

Zaczęły pojawiać się także głosy krytyczne. Nie dotyczą one jednak fabuły gry ani samej rozgrywki, ale kwestii technicznych. O ile na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S Hogwarts Legacy działa bez większych problemów, o tyle tego samego nie można powiedzieć o wersji na PC.

Do największych bolączek, z którymi muszą zmagać się użytkownicy PC-tów należy migotanie tekstur, problemy z oświetleniem, a także  trudności z utrzymaniem stabilnej liczby klatek na sekundę oraz okazjonalne glicze, które utrudniają rozgrywkę.

Recenzenci, którzy ogrywają tytuł w wersji na PC podkreślają przy tym jednak, że nie są to problemy, które sprawiają, że produkcja Avalanche Software jest niegrywalna. Należy także pamiętać, że przed 10 lutego gra otrzyma tzw. day one patch, czyli aktualizację, które powinna skutecznie naprawić większość błędów

Premiera Hogwarts Legacy już 10 lutego. O czym jest ta gra?

W produkcji studia Avalanche Software wcielamy się w postać młodego adepta sztuki magicznej, który trafia do tytułowego Hogwartu i niemalże z miejsca wplątuje się w konflikt pomiędzy czarodziejami i czarnoksiężnikami. Warto przy tym zaznaczyć, że owym adeptem nie jest Harry Potter, gdyż akcja  rozgrywa się w XIX wieku, czyli na długo przed wydarzeniami, które znamy z książek J.K. Rowling.

W czasie naszego pobytu w Hogwarcie zgłębiamy tajniki sztuki magicznej, a zdobyte umiejętności wykorzystujemy podczas licznych starć z trollami, goblinami czy czarnoksiężnikami. Nie zabrakło słynnej latającej miotły, która pomoże nam w eksploracji rozległego świata gry.

Warto zaznaczyć, że sama Rowling, która w ostatnich latach jest krytykowana za liczne transfobiczne wypowiedzi, nie brała udziału w pracach nad Hogwarts Legacy. Co więcej, twórcy umieścili w grze transpłciową postać. Chodzi o Sironę Ryan, do której należy Pub pod Trzema Miotłami.

[MATERIAŁ REKLAMOWY] Czy kaucja za plastikową butelkę zwiększy świadomość konsumentów i pomoże producentom napojów zachować neutralność plastikową, chroniąc środowisko? Rozmowa z profesorem Arturem Bartkowiakiem

Zobacz wideo
Więcej o: