Google szykuje rewolucję w Gmailu. Sztuczna inteligencja napisze za Ciebie maila

Google przyznało, że pracuje nad nowymi funkcjami wykorzystującymi osiągnięcia sztucznej inteligencji. AI ma pojawić się w Gmailu oraz Dokumentach i będzie pomagać użytkownikom w pisaniu e-maili lub poprawianiu błędów.

Sztuczna inteligencja to w ostatnich miesiącach temat niezwykle gorący, główne za sprawą imponujących możliwości ChatuGPT. Nie dziwi więc, że kolejne firmy starają się wprowadzać nowe funkcje oparte o AI (artificial intelligence). Ta, którą szykuje Google, wydaje się szczególnie przydatna.

Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]

Google chce, by AI pomogło nam pisać maile

Amerykański gigant internetowy zapowiedział w ostatnich dniach, że szykuje się do wprowadzenia w Google Workspace dodatkowego ułatwienia opartego o możliwości sztucznej inteligencji. Na początek nowość ma pojawić się w Gmailu i Dokumentach.

Redaktorom serwisu 9to5Google, udało się jednak znaleźć i aktywować w aplikacji Gmaila na Androida kod umożliwiający skorzystanie z pomocy AI. Dzięki temu wiemy już, jak nowa funkcja ma działać.

Jak opisuje portal, AI ma zostać ukryte pod przyciskiem, który będzie pojawiał się w edytorze Gmaila. Będziemy mogli poprosić sztuczną inteligencję o napisanie od początku do końca dowolnej wiadomości, np. życzeń urodzinowych dla znajomego. W tej chwili możliwości bota na tym się jednak kończą.

Wiadomo jednak, że Google pracuje nad rozszerzeniem funkcji o poprawianie już napisanych maili. AI ma nie tylko poprawiać błędy, ale i przeredagować tekst na kilka różnych sposobów, a nawet opracować jego skróconą lub bardziej wysublimowaną wersję. W podobny sposób sztuczna inteligencja ma pomagać użytkownikom Dokumentów Google.

Nowe funkcje niestety nie będą dostępne dla wszystkich, a jedynie użytkowników dla Google Workspace. Nie wiadomo też, kiedy dokładnie się pojawią. Firma planuje jednak rozpocząć testy (wśród zamkniętego grona testerów) jeszcze w tym roku.

Więcej o sztucznej inteligencji przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: