Tak Polacy obchodzą blokadę współdzielenia kont na Netfliksie. Pomysłowość nie zna granic

Netflix teoretycznie zabrania darmowego współdzielenia konta dla osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego. Jednak internauci znaleźli już kilka sposobów, aby ominąć blokadę.
Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]

Netflix oficjalnie zabronił darmowego współdzielenia kont. Platforma zaczęła sprawdzać, czy subskrybenci abonamentu rzeczywiśćie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Ale użytkownicy znaleźli już kreatywne sposoby, aby tę blokadę ominąć - przynajmniej częściowo.

Jak obejść blokadę współdzielenia kont na Netflix? Oto sposoby

Netflix pozwala korzystać z opcji "Podróżuję", aby osoby, które często wyjeżdżają, mogły oglądać filmy i seriale poza domem. Okazuje się, że serwis sprawdza, z jakim routerem się łączymy. Internauci piszą w mediach społecznościowych, że jeśli przynajmniej raz w miesiącu zalogujemy się do serwisu z sieci Wi-Fi należącej do głównego domostwa, to pomyślnie ominiemy blokadę.

Użytkownicy zwrócili również uwagę, że osoby współdzielące konto i logujące się do aplikacji Netflix na telewizorach Smart TV otrzymują komunikat o blokadzie. Co ciekawe, gdy skorzystamy z serwisu przez przeglądarkę internetową, czy też aplikację mobilną, to komunikat o współdzieleniu kont się nie pojawia

Netflix zabronił współdzielenia kont

Jak wyjaśniał w ubiegłym miesiącu Netflix, konto przeznaczone jest dla osoby subskrybującej i osób, które z nią mieszkają, czyli dla danego gospodarstwa domowego. Konto można udostępnić osobie, z którą się nie mieszka za dodatkową dopłatą w wysokości 9,99 zł/miesięcznie. Ponadto Netflix prosi o weryfikację urządzeń, z których korzystają subskrybenci. "Potwierdź, że telewizor należy do Twojego gospodarstwa domowego" - tego typu komunikaty pojawiają się Polakom na ich ekranach.

Więcej o: