Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Keanu Reeves opowiada o nowej lokalizacji. "Dogtown to niezła chu*nia"

CD Projekt podgrzewa atmosferę przed premierą dodatku do Cyberpunka 2077. Warszawskie studio zaprezentowało właśnie materiały, które przybliżają nam zupełnie nową lokalizację w grze, czyli Dogtown - najniebezpieczniejszą dzielnicę Night City.

Już za trzy miesiące do graczy trafi "Widmo wolności" - pierwszy (a zarazem jedyny) dodatek fabularny do Cyberpunka 2077. Dla CD Projektu, który perypetiach związanych z premierą samego Cyberpunka wciąż stara się odzyskać zaufanie graczy, jest to niezwykle istotny projekt i nie będzie przesadą stwierdzenie, że zaważy on na przyszłości studia. 

Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]
'Cyberpunk 2077' odzyskuje zaufanie graczy, co widać choćby po popularności gry na Steamie oraz innych kanałach sprzedaży. Myślę, że swoistą kropką nad 'i' będzie premiera dodatku 'Phantom Liberty'. To będzie ostateczne potwierdzenie jakości tego produktu.

- stwierdził w rozmowie z Gazeta.pl, Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projektu.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności. CD Projekt pokazał nową lokalizację

Widmo wolności, poza utrzymanym w klimacie filmu szpiegowskiego nowym wątkiem fabularnym oraz szeregiem ulepszeń związanych z gameplayem, wprowadzi również do gry nową lokalizację. Dogtown to - jak podkreślają twórcy gry - najbardziej niebezpieczna dzielnica Night City, do której nie zbliża się nawet policja. 

Do tej pory twórcy skąpili nam szczegółów dotyczących tego miejsca. To wreszcie się zmieniło. Do sieci trafił zwiastun, który zabiera nas na wirtualny spacer po Dogtown. Naszym przewodnikiem jest Paweł Sasko, Quest Director w CD Projekt RED, który opowiada o nowościach związanych z dodatkiem do Cyberpunka 2077.

 

Drugim materiałem, którym z graczami podzielili się twórcy, jest rozmowa z Keanu Reevesem. Znany hollywoodzki aktor w Widmie wolności ponownie wcieli się w postać Johnny'ego Silverhanda, czyli jednej z kluczowych postaci w grze. Co ciekawe, tym razem znany choćby z serii "Matrix" gwiazdor będzie musiał podzielić się "czasem antenowym" z innym aktorem dużego formatu - Idrisem Elbą. Brytyjczyk w dodatku do Cyberpunka 2077 zagra postać tajemniczego agenta Salomona Reeda.

Wracając do samego Keanu Reevesa, w wywiadzie opowiada on o brutalności i zepsuciu panujących w Dogtown, o roli, jaką Johnny Silverhand odegra w Widmie wolności, a także o relacjach z nowymi postaciami, w tym wspomnianym wyżej Salomonem Reedem. 

Dogtown to niezła chu*nia

- stwierdza bez ogródek aktor.

Mam nadzieję, że graczom będzie się tam podobać [...] Wszystkich nas do tego ciągnie. Jesteśmy niczym ćmy, które ciągnie do ognia. A w Dogtown jest dużo ognia

- dodaje.

 

Premiera dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności została zaplanowana na 26 września br. Gra trafi na konsole PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz na PC-ty. CD projekt ruszył już z pre-orderami, które dostępne są m.in. na platformach PlayStation Store, Microsoft Store, Steam oraz GOG.com

Więcej o: