"Zabójca Twittera" ruszył. Threads już działają, Zuckerberg celuje w miliard użytkowników

Threads.net już działa. To odpowiedź Marka Zuckerberga na Twittera. On sam poinformował na nowej platformie, że użytkowników przybywa w zawrotnym tempie. Zuckerberg wrzucił też na Twittera pierwszy post od 11 lat. Póki co platforma nie jest jeszcze dostępna w Polsce.
Zobacz wideo Dorian opuszcza rodzinne Śliwice. "Boję się, że nasze drogi się rozejdą" ["Jesteśmy rodziną" - odc. 5. "Dorian"]

W nocy ze środy na czwartek Meta (właściciel Facebooka) uruchomiła swoją konkurencję dla Twittera. Przejęty przez Elona Muska jesienią ubiegłego roku serwis ma kłopoty. Platforma kupiona za 44 mld dol., dziś jest warta ledwie jedną trzecią tej kwoty. Mark Zuckerberg wyczuł okazję i uruchomił serwis bliźniaczo podobny do Twittera. I nie ma zamiaru nawet tego ukrywać, bo wrzucił tam swój pierwszy post od 11 lat, popularny mem, w którym dwóch Spider-manów wskazuje na siebie 

Póki co aplikacja nie jest dostępna w Polsce. Na stronie głównej widzimy tylko krążące logo "@" nowej platformy, bez możliwości rejestracji. Próba interakcji kończy się natomiast komunikatem "Aplikacja Threads jeszcze nie jest dostępna w Twoim regionie. Do tego czasu możesz kontynuować wyświetlanie zawartości". Nie wiadomo kiedy portal ruszy w naszym kraju. Obecnie można z niego korzystać w 100 krajach. 

Odpowiedź Facebooka na Instagrama ruszyła. 

Threads pozwala pisać wiadomości o maksymalnej długości 500 znaków, udostępniać zdjęcia, linki i filmy do 5 min. Nie można jednak wysyłać prywatnych wiadomości do innych użytkowników platformy. Podobnie jak na Twitterze, aprobatę dla postu można wyrazić przyciskiem serduszka, a odpowiedzi na posty wyświetlają się w wątkach. Jak donosi Reuters, w portalu nie natrafiono na razie na reklamy. 

Do Threads logujemy się za pomocą Instagrama, ale nazwę użytkownika można dostosować pod nowy portal. Można też automatycznie obserwować konta, które śledzimy już na Instagramie. Threads ma też niebieskie znaczki oznaczające zweryfikowane konto. Otrzymują je te profile, które dostały go już wcześniej na Instagramie.

Threads.netThreads.net fot. KaK

Co ciekawe, Threads zapewnia integrację z innymi konkurentami Twittera, które zaczęły zyskiwać popularność po przejęciu firmy przez Muska. "Wkrótce będzie można obserwować użytkowników na innych platformach fediwersum, takich jak Mastodon oraz wchodzić z nimi w interakcje. Osoby te mogą też znaleźć innych użytkowników w Threads za pomocą ich pełnych nazw użytkownika, na przykład @zuck@threads.net." - czytamy na portalu, po kliknięciu szarej ikony threads.net przy nazwach profilów. 

Threads cieszą się sporą popularnością

Mark Zuckerberg pochwalił się na swoim profilu Threads, że w ciągu czterech godzin, konto założyło tam 5 milionów osób. Niestety, inne wpisy szefa Mety nie wyświetlają się, jest problem z ich ładowaniem. Zuckerberg według relacji BBC w odpowiedzi na to, czy Threads będzie większy niż Twitter, odpowiedział, że świat powinien mieć publiczną aplikację do konwersacji z miliardem użytkowników. Jego zdaniem kluczem do sukcesu będzie utrzymanie platformy przyjaznej użytkownikom. 

Więcej o: