Rockstar potwierdza! GTA 6 coraz bliżej. W przyszłym miesiącu zwiastun gry

Ostatnie przecieki jednak się potwierdziły. Studio Rockstar Games poinformowało, że w grudniu zaprezentuje graczom pierwszy zwiastun Grand Theft Auto 6, najbardziej wyczekiwanej gry ostatnich lat.

O tym, że twórcy GTA 6 wkrótce ujawnią więcej szczegółów na temat projektu, jako pierwszy poinformował Jason Schreier, dziennikarz Bloomberga. We wtorek napisał on, że Rockstar "planuje ogłosić, kolejną, bardzo wyczekiwaną grę Grand Theft Auto już w w tym tygodniu".

Zobacz wideo Powrót asasynów i horror inspirowany prozą Stephena Kinga. Na jakie gry czekamy w 2023 roku? [TOPtech]

GTA 6 coraz bliżej. Pierwszy zwiastun gry już w grudniu

Tak też się stało. W środę po południu na profilu Rockstar Games w serwisie X (dawniej Twitter) pojawiło się krótkie oświadczenie Sama Housera, współzałożyciela studia oraz jego prezesa.

W przyszłym miesiącu przypada 25. rocznica Rockstar Games. Dzięki niesamowitemu wsparciu naszych graczy na całym świecie mieliśmy okazję stworzyć gry, które naprawdę nas pasjonują. W 1998 r. firma Rockstar Games powstała w oparciu o ideę, że gry wideo mogą stać się równie istotne dla kultury, jak każda inna forma rozrywki, i mamy nadzieję, że stworzyliśmy gry, które pokochaliście, starając się być częścią tej ewolucji

- napisał Houser.

Z wielką radością informujemy, że na początku grudnia udostępnimy pierwszy zwiastun kolejnego Grand Theft Auto. Nie możemy się doczekać kolejnych lat dzielenia się z wami wszystkimi tymi doświadczeniami. Dziękuję, Sam Houser"

- dodał.

Kiedy premiera GTA 6? Na te informacje gracze czekają od dekady

Napisać, że Grand Theft Auto 6 to najbardziej oczekiwana gra wideo w historii, to w zasadzie nie napisać nic. Od premiery ostatniej odsłony tej serii (która stała się w międzyczasie najbardziej dochodowym produktem rozrywkowym w historii) minęło 10 lat, a zniecierpliwieni gracze od dawna czekają na jakikolwiek sygnał ze strony studia Rockstar.

W lutym 2022 r. firma oficjalnie potwierdziła, że "trwają aktywne prace" nad nową odsłoną serii Grand Theft Auto. Producent nie podał jednak żadnej daty premiery GTA 6, ani też jakichkolwiek szczegółów odnośnie tej produkcji. 

We wrześniu 2022 roku na forum GTAForums wyciekły jednak nagrania prezentujące fragmenty rozgrywki z nowego GTA. Chodziło o 90 różnych klipów. Nagrania przedstawiały kilka elementów gry w fazie rozwoju, w tym mapę świata, mechanikę strzelania i poruszania się postaci czy AI przeciwników. 

Początkowo wydawało się, że możemy tu mieć do czynienia z internetowym żartem, jakich wiele. Szybko ziścił się jednak czarny dla Rockstar Games scenariusz. Najpierw autentyczność tych nagrań potwierdził Jason Schreier z Bloomberga, jeden z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy w branży gier:

To jeden z największych przecieków w historii gier wideo i koszmar Rockstara

- skomentował na Twitterze. Dzień później Rockstar przerwał milczenie:

Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci, w którym nieupoważniona osoba trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do poufnych informacji z naszych systemów i pobrała je, w tym wczesne nagrania z następnego Grand Theft Auto

-  napisała firma w oświadczeniu.

Więcej o: