Windows dostanie świetną funkcję. Zastąpi wiele programów i będzie za darmo

Microsoft testuje świetną funkcję w aplikacji Zdjęcia na komputerach z systemem Windows. Po aktualizacji programu będziemy mogli przy pomocy kilku kliknięć usunąć lub zastąpić tło na dowolnym zdjęciu.

Jak piszą amerykańskie serwisy technologiczne, Microsoft wydał nowość wraz z aktualizacją aplikacji Photos (Zdjęcia) do najnowszej wersji 2023.11110.8002.0. Pojawiła się ona już na komputerach z Windows biorących udział w programie Insider.

Zobacz wideo Plaga fałszywych SMS-ów zaatakowała nasze smartfony. Jak nie dać się oszukać? [TOPtech]

Windows dostanie świetną funkcję. Koniec ze zbędnymi programami do zdjęć

Najważniejszą z nowości jest funkcja, która pozwala w prosty sposób pozbyć się niechcianego tła ze zrobionych zdjęć. Nowość działa w aplikacji Zdjęcia domyślnie dostępnej w systemach Windows i przy pomocy najwyżej kilku kliknięć umożliwia rozmazanie, usunięcie lub zmianę tła. Cały proces odbywa się zupełnie automatycznie, a użytkownikowi pozostaje jedynie zaakceptowanie osiągniętego rezultatu lub ponowienie próby.

To oznacza, że znaczna część użytkowników, którzy nie zajmują się profesjonalnie lub hobbystycznie obróbką zdjęć, może zapomnieć o instalowaniu dodatkowych aplikacji lub szukaniu programów online, które pomogą uzyskać podobny efekt. A funkcja rozmazywania, wycinania lub zmiany tła to coś, z czym sporej części osób przychodzi się czasem zmierzyć.

Funkcja na razie dostępna jest wyłącznie w programie Insider, ale niedługo powinna zostać udostępniona już wszystkim użytkownikom. Co ciekawe, jest to kolejna już bardzo przydatna nowość, jaką testuje Microsoft. Jak informowaliśmy w poniedziałek, Microsoft chce również umożliwić niebawem użytkownikom Windows 11 swobodne odinstalowywanie wielu programów, które domyślnie instalowane są w systemie. Będzie to przełomowa zmiana, bo do tej pory polityka firmy nie dawała użytkownikom zbyt wiele swobody w tej kwestii.

Więcej o: