Intel Racing Tour w Polsce!

Intel - partner technologiczny BMW Sauber F1 Team - kolejny raz przybliża fanom Formuły 1 i Roberta Kubicy świat wyścigów, bolidów i najbardziej zaawansowanych technologii. Już 20 września 2007 Intel we współpracy z firmami Certina i Vobis rozpoczyna kolejny cykl imprez związanych z Formułą 1 w pięciu miastach w Polsce - Intel Racing Tour. Przygotowano wiele atrakcji, takich jak: ekspozycja prawdziwego bolidu Roberta Kubicy, 2 symulatory F1 czy 5 samochodzików BMW dla najmłodszych.

Osoby uczestniczące w jazdach na symulatorach mają szansę na pobicie rekordu ustanowionego przez Roberta Kubicę na takim właśnie symulatorze. Z każdego miasta uczestniczącego w biciu rekordu Roberta Kubicy, zostanie wybrana jedna osoba z najlepszym wynikiem. W listopadzie zwycięzcy spotkają się z Robertem Kubicą na profesjonalnym torze kartingowym, gdzie będą mogli obejrzeć jego pokaz jazdy oraz spróbować swoich sił na gokartach.

Na pierwszą z imprez zapraszamy już w czwartek 20 września do Złotych Tarasów w Warszawie. W kolejne weekendy zawita do Wrocławia (28-29 września 2007 - Pasaż Grunwaldzki), Krakowa (05-06paź dziernika 2007 - Galeria Krakowska), Gdańska (12-13października 2007 - Galeria Bałtycka) i Katowic (19-20października 2007 - Centrum Silesia)

Symulator F1 sterowany Quadem Intela

Zaprezentowane symulatory są wiernymi replikami bolidów BMW Sauber F1 Team. Aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku i efektów wizualnych, wszystkie symulatory zostały wyposaż one w zaawansowane komputery firmy oparte na najnowszych procesorach czterordzeniowych Intel Core 2 Quad. Dzięki temu, zapewniają poziom realizmu doceniany nawet przez zawodowych kierowców BMW Sauber F1 Team. Należy pamiętać, że Intel Racing Tour to również niecodzienna możliwość zapoznania się z technologiami firmy Intel wspierającymi zespół BMW Sauber i Roberta Kubicę. To także możliwość dowiedzenia się jak są one wykorzystywane na co dzień i jak mogą przyspieszyć każdy domowy komputer.

Podczas imprezy, Certina, będąca oficjalnym partnerem zespołu BMW Sauber F1, zaprezentuje limitowaną edycję , pierwszemu polskiemu kierowcy w historii Formuły 1. Ten jedyny w swoim rodzaju zegarek, wyprodukowany został w serii liczącej 1984 sztuki.

Intel oficjalnym partnerem BMW Sauber

Współpraca rozpoczęła się w grudniu 2005 roku i odtąd innowacyjne technologie Intela wspierają zespół . Tuż przed sezonem 2007 i BMW Sauber F1 Team uruchomiły superkomputer Albert2 wyposażony w 512 dwurdzeniowych procesorów Intel Xeon. Maszyna ta wykorzystywana jest do symulacji charakterystyki aerodynamicznej bolidów BMW Sauber F1, co pozwala lepiej przygotować je do wyścigów.