Technologia LED - co to takiego?

LED (light emitting diode) to maleńkie diody, które zrewolucjonizowały przemysł elektroniczny. Dziś obecne są we wszystkich dziedzinach życia - wykorzystuje się je zarówno w przemyśle ciężkim, jak i oświetleniu dekoracyjnym. Ostatnio zrobiło się o nich głośno za sprawą telewizorów firmy Samsung.
embed

LEDy w monitorach i telewizorach wykorzystywane są do tylnego podświetlenia panelu w miejsce dotychczasowych, tradycyjnych lamp CCFL. Zastosowanie podświetlenia LED wpływa na gabaryty sprzętu, ale także na jakość obrazu i oszczędność energii. Inżynierowie firmy Samsung stworzyli pierwszy na świecie telewizor LED TV o grubości zaledwie 29,9 mm z wbudowanym tunerem MPEG4 DVB-T. Parametry te są nieosiągalne w przypadku telewizorów LCD czy PDP. Technologia LED - wysoka jakość obrazu

embed

Zastosowanie tylnego, krawędziowego podświetlenia diodami LED przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu. Telewizory Samsung promowane jako ?LED TV? wyróżniają się wysoką dynamiką kontrastu i nasyceniem kolor (zwłaszcza bieli i czerni). Jest to możliwe, ponieważ układ podświetlenia LED można wygasić do 1% jasności, co umożliwia uzyskanie niezwykle głębokiej i naturalnej czerni. Brak lamp jarzeniowych w najnowszych telewizorach Samsung skraca czas wygaszania się punktów z bardzo jasnych do bardzo ciemnych i wpływa na naturalność wyświetlania dynamicznych scen. Zalety technologii LED zostały podkreślone przez nowatorskie rozwiązania zastosowane przez inżynierów z firmy Samsung: funkcję Mega Contrast, która uwypukla odcienie szarości oraz technologię Wide Color Enhancer Pro zapewniającą szerszą paletę kolorów, także przy subtelnych barwach lub podczas oglądania telewizji w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Smużenie zostało wyeliminowane nawet przy najbardziej dynamicznych scenach dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania połączonej z technologią Motion Plus? . Technologia LED - ekologia Zastosowanie tylnego podświetlenia panelu diodami LED sprawia, że nowe telewizory zużywają aż o 40% mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi odbiornikami LCD. Ponadto unikatowa obudowa Touch of Color nie zawiera lotnych związków organicznych i jest w pełni zdatna do recyklingu. W czasie swojej pracy nie emitują energii cieplnej, co pozwala zrezygnować ze stosowania pasywnych bądź aktywnych systemów chłodzenia, generujących dodatkowe zużycie energii. Wszystkie serie nowych telewizorów Samsung LED - 6000, 7000 i 8000 - spełniają także wymagania certyfikatu Eco Flower (wspólnotowego oznaczenia ekologicznych i przyjaznych środowisku wyrobów).

dowiedz się więcej: Samsung stawia na LED TV i odstawia OLED

embed