Nvidia ION: następne pokolenie

Firma NVIDIA zaprezentowała następną  generację procesora graficznego NVIDIA® ION™, który dziesięciokrotnie zwiększy wydajność graficzną netbooków i umożliwi osiągnięcie do 10 godzin czasu pracy na akumulatorach, dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA® Optimus™.
embed

Wydajność nowego procesora graficznego ION jest znacznie wyższa od tej, którą pochwalić się mogą układy graficzne spotykane zwykle w netbookach i umożliwia korzystanie z treści multimedialnych w wysokiej rozdzielczości w grach, filmach i w przeglądarkach internetowych. Netbooki oparte na platformie ION następnej generacji płynnie odtwarzają filmy w wysokiej rozdzielczości w takich witrynach, jak YouTube , a także umożliwiają rozgrywkę w takie popularne gry PC, jak World of Warcraft .

embed

Nowe netbooki oparte na platformie ION zostały także wyposażone w technologię Optimus firmy NVIDIA, która umożliwia automatyczne dobranie najlepszego procesora graficznego do danej aplikacji i płynne przenoszenie obciążenia na dedykowany procesor graficzny firmy NVIDIA lub zintegrowany procesor graficzny w notebooku. Dzięki temu komputery zapewniają doskonały czas pracy na akumulatorach oraz wysoką wydajność, która jest zawsze dostępna na żądanie użytkownika. Tego lata na rynek trafi ponad 30 komputerów wyposażonych w nowy procesor graficzny ION - w tym netbooki , małe desktopy, komputery typu "barebone " oraz karty rozszerzeń. Pierwszymi modelami netbooków będą Acer Aspire One 532G (z 10-calowym ekranem) oraz ASUS 1201PN (z 12-calowym ekranem). Wśród pierwszych komputerów typu AIO (wszystko w jednym) znajdą się takie modele, jak ASUS EeeTop 2010PNT oraz

Lenovo

C200 . Partnerzy kanałowi, w tym AOpen , AsRock , Asus , Foxconn , Giada , J&W , Jetway , Pegatron , POV oraz Zotac również planują wprowadzenie na rynek nowych produktów opartych na nowej platformie ION.

Więcej o Nvidia ION 

embed