Nowy YouTube - plusy, minusy

Widzieliście już nowy wygląd YouTube? Serwis stał się jakby bardziej przejrzysty i czytelny.  

Pamiętacie, jak kiedyś utyskiwałam na nowego klienta pocztowego ? Tym razem tak nie będzie. W stosunku do nowego YouTube nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. Jego główne cechy opisywałam już w tekście YouTube staje się minimalistyczny . Teraz czas na ocenę.

Ocenianie i konto, czyli co mi się podoba

Zmiany nie są rewolucyjne , ale zauważalne. Przede wszystkim podoba mi się sposób oceniania filmów . Zrezygnowano ze skali pięciogwiazdkowej na rzecz uniwersalnego symbolu - kciuk w górę, kciuk w dół . To dużo bardziej czytelne, a co więcej - można sprawdzić, ile osób oceniło film pozytywnie a ile negatywnie.

Nowy YouTubeNowy YouTube Fot. YouTube

Ułatwiono także opcję dodawania kolejnego utworu do kolejki odtwarzania, chociaż samo zarządzanie kolejkowaniem raczej się nie zmieniło.

Kolejka filmów w YouTubeKolejka filmów w YouTube Fot. YouTube

To samo dotyczy zarządzania swoim kontem - teraz z jednego miejsca mamy dostęp do swoich subskrypcji, skrzynki odbiorczej, ulubionych, itd.

Konto użytkownika YouTubeKonto użytkownika YouTube Fot. YouTube

Podobne filmy, czyli co mi się nie podoba

Nie podoba mi się natomiast jedna rzecz . Lista filmów od tego samego użytkownika została dość nieintuicyjnie ukryta. Wcześniej znajdowała się w panelu po prawej stronie filmu, obecnie znajduje się w panelu nad nim. Nie samo jednak umiejscowienie nie zyskuje mojej sympatii, lecz przeglądanie wideo dodanych przez użytkownika . "Stary YouTube" bardziej wyraźnie pokazywał ile filmów w sumie zostało dodanych i na jakim etapie ich przeglądania jestem. W nowym granica ta jakoś się zaciera.

Lista filmów dodanych przez tego samego użytkownikaLista filmów dodanych przez tego samego użytkownika Fot. YouTube

Jeśli jeszcze nie macie dostępu do nowego YouTube, to wystarczy kliknąć tutaj .

A co Wy sądzicie o nowym wyglądzie YouTube?

Joanna Sosnowska

Więcej o: