PS Vita - ładowanie konsoli

PS Vita ładujemy podobnie jak PlayStation Portable (PSP), przy czym co oczywiste pomiędzy obiema konsolkami są pewne różnice. Przyjrzyjmy się zatem procesowi ładowania, czasom ładowania, żywotności baterii i kolorom, jakie przybiera przycisk PS.

1. Sprzęt ładujemy z pomocą dołączonej ładowarki, co nie jest specjalnie skomplikowane. W trakcie procesu zobaczymy stosowną ikonę w menu.

2. Jeśli konsola będzie wyłączona lub w stanie czuwania - wokół przycisku PS zobaczymy pomarańczowy kolor, zaś gdy ładowanie zostanie zakończone, ten zniknie.

3. Jeśli jednak w trakcie ładowania zobaczymy migający pomarańczowy kolor w tym samym miejscu - oznacza to, że bateria jest zbyt rozładowana, aby w ogóle uruchomić sprzęt. Musimy po prostu poczekać aż PSV bardziej się naładuje.

4. Producent zaleca, aby konsolę ładować w pomieszczeniu gdzie temperatura waha się od 10 do 30 stopni Celsjusza. W innym przypadku możemy narazić się na skrócenie żywotności baterii lub nieprawidłowe naładowanie sprzętu.

5. Konsolę możemy też ładować z pomocą kabla USB, podłączając ją do na przykład komputera PC, jednakże w takim wypadku system musi być całkiem wyłączony. Nie możemy ładować w ten sposób w stanie czuwania.

6. Konsolę będziemy ładowali od godziny i czterdziestu pięciu minut do dwóch godzin i czterdziestu pięciu minut. Czas ten może być oczywiście dłuższy, jeśli na przykład gramy, albo sprzęt jest w stanie czuwania.

7. Jak wygląda trwałość baterii? W przypadku gdy gramy nieprzerwanie w jedną grę - pogramy około 3 i pół godziny. Jeśli nie będzie to jakiś wymagający tytuł, lub będziemy stale robić przerwy - w pełni naładowana bateria wystarczy nam na nawet 5 godzin.

8. Jeśli chcemy odtwarzać filmy - powinniśmy mieć zapas mocy na około 5 godzin. Z kolei w przypadku słuchania muzyki - bateria konsolki wystarczy na mniej więcej dziewięć godzin.

9. Pamiętajmy tylko, że czasy są orientacyjne i mogą różnić się nawet w zależności od egzemplarza sprzętu jaki posiadamy. Poza tym - na długość pracy ma też wpływ to czy używamy Wi-Fi czy nie, a także jak mamy ustawione opcje dotyczące jasności ekranu.

10. Co oczywiste - bateria w PS Vita nie jest nieśmiertelna. Tym samym po określonym czasie trzeba będzie wymienić ją na nową lub zdecydować się na tańszy zamiennik. To, ile wytrzyma zależy jak dbamy o sprzęt - na przykład część urządzeń nie lubi, jeśli ładować je na włączeniu. Średnio szacuje się, że bateria konsoli zacznie wykazywać oznaki zużycia po około 700 ładowaniach. Pamiętajmy też, że akumulator / bateria jest zamontowana w konsoli na stałe z uwagi na tylni panel dotykowy.

źródło: Okazje.info