PS Vita - najtrudniejsze trofea i sposoby ich zdobycia

PS Vita, podobnie jak PlayStation 3 oferuje możliwość zdobycia trofeów w każdym tytule, w który aktualnie gramy. Niektóre są wyjątkowo proste do zgarnięcia, inne wymagają sporej wprawy - poniżej lista tych obecnie najtrudniejszych / najbardziej problemowych dla wielu graczy wraz ze sposobami jak je zdobyć.

Escape Plan

Death Comes For Ye - silver

Musimy zginąć na każdym z poziomów. Wygląda banalnie, ale wbrew pozorom takie nie jest. Jeśli nie jesteśmy pewni, na którym poziomie już zginęliśmy, a na którym nie - zaczynamy od pierwszego i probujemy zginąć. Po tym jak się to uda, pauzujemy i przechodzimy do kolejnego poziomu. Aby zdobyć to trofeum, trzeba przede wszystkim być kreatywnym - starajmy się wejść w interakcję ze wszystkim co tylko mozliwe.

Test Subjects - Bronze

Musimy zabić owcę na sześciu poziomach. Levele, gdzie znajdziemy te zwierzaki:

Kiln Me Softly

Remain Seated Please

The Grey Mile

Who Darted

Free Range Sheep

Falling for you

You're My Gyro

It's Raining Sheep

Floater

Ewe are Fired

Beware the Claw!

The Bodyguard

Jak widać łącznie mamy aż dwanaście możliwości, toteż na pewno prędzej czy później uda nam się wykonać zadanie.

Trippin - Bronze

Musimy przewrócić Lila w pięciu różnych pokojach. Aby się przewrócił, trzeba najpierw znaleźć jakiś obiekt, na którym będzie miał "okazję" to zrobić. Proponowana lista miejsc, do wykonania tego zadania:

Exit Stage Left

The Little Things

Tap That

Mind the gap

Rocket Man

Everybody's Golf

Watery Wonder - Bronze

Aby zdobyć to osiągnięcie musimy odbić piłeczkę od powierzchni wody przynajmniej trzy razy, a następnie zakończyć całość na twardym gruncie. Najprościej będzie wybrać jakieś niewielkie jeziorko i mocno podkręcić piłkę.

FIFA Football

Once in a Lifetime - Silver

Musimy strzelić bramkę jako bramkarz. Mamy kilka możliwości zdobycia tego trofeum. Przede wszystkim - możemy umówić się z kimś, kto pozowoli nam strzelić sobie gola bramkarzem, możemy doprowadzić do rzutu karnego lub zagrać bramkarzem na arenie - ta ostatnia opcja wydaje się najprostsza.

Woodwork and In! - Bronze

Musimy zdobyć gola po odbiciu piłki od słupka lub poprzeczki. Najprościej zdobyć w meczu treningowym, gdy gramy 11 vs 1. Prędzej czy później piłka odbije się od np. słupka i trafi pod nogi naszego zawodnika, a wtedy pozostaje tylko dobitka.

MotorStorm RC

Ghost Busted - Bronze

Musimy pokonać znajomego (ducha jego przejazdu), który aktualnie ma lepszy wynik niż my. Nie jest to specjalnie trudne, pod warunkiem, że nasi przyjaciele to nie wymiatacze.

As Good As New - Silver

Musimy zająć pierwsze, drugie lub trzecie miejsce bez zderzenia z przeciwnikiem lub barierką. Nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać, musimy po prostu zaraz na początku wyścigu wyprzedzić wszystkich, a potem spokojnie jechać do mety.

Plants Vs Zombies

No Fungus Among Us - Silver

Dla wielu osób to najtrudniejsze trofeum do zdobycia. Musimy przejść nocną fazę bez korzystania z grzyba. Aby dołączyć je do naszej kolekcji bez większego wysiłku odpalmy po prostu jakąś mini-gierkę - lub Puzzle -która dzieje się w nocy i ukończmy ją bez korzystania z Mushroom.

Super Stardust Delta

Multiplayer Hero - Silver

Musimy uzyskać mnożnik na poziomie 20 lub wyższy. Trzeba będzie przeżyć naprawdę długo i uważać, żeby nie zginąć. Najprościej odpalić tryb Arcade i przejść pierwszą z planet, jeśli będziemy uważni, dojdziemy do drugiej bez wpadki, a stąd już prosta droga do 20x.

The Tokenizer - Bronze

Musimy zebrać piętnaście tokenów za jednym razem. Najprościej zrobić to na pierwszym świecie (Alena). Po tym jak spadną pierwsze asteroidy / meteoryty - zniszczmy je najszybciej jak się da. Gdy nadleci największy - nie strzelamy do niego, tylko ustawiamy się gdzieś z boku i przelatujemy z pomocą dopalacza.

Uncharted: Golden Abyss

Relic Finder - Bronze

Trzeba znaleźć "strange relic". Znajduje się w rozdziale 15. Musimy tam otworzyć drzwi dla jednego z bohaterów, zaraz po tym jak to zrobimy - musimy wspiąć się na górę, gdzie znajdziemy strange relic.

Ruffle My Feathers - Bronze

W rozdziale 20 będziemy oglądać scenkę przerywnikową z Sullym. W jej trakcie zobaczymy papugę, którą możemy "dotknąć", aby wydała dźwięk. Powtarzamy to tak szybko i tak często jak się tylko da, aby otrzymać 8 różnych dźwięków.

WipEout 2048

The unlucky 7 - Silver

Musimy zniszczyć siedem statków przeciwników w trakcie kampanii dla jednego gracza. Najprościej odblokować wcześniej prototyp Qirexa, kóry ma nieograniczoną amunicję do broni maszynowej. Teraz musimy tylko skupić się i wyeliminować konkurencję - po tym wyścig zostanie automatycznie zakończony.

Mach 1.5 - Gold

Musimy osiągnąć Zone 65. Nie będzie to łatwe zadanie, najlepiej spróbować na Sol (2050), gdzie zadaniem jest dojście do Zone 60. Teraz tylko trochę skupienia i przechodzimy kolejne pięć stref.

Beat Zico - Gold

Na trasie Altima, musimy wykręcić czas lepszy niż 52 sekundy. Aby to zrobić trzeba skupić się na beczkach, czyli barrel rolls. Wystarczą cztery, a osiągniemy szybkość wystarczającą do pokonania Zico.

Macie trudności ze zdobyciem któregoś z trofeów, także w innych grach? Napiszcie, a spróbujemy pomóc.

Więcej o: