PhotoFiltre - mały program graficzny o dużych możliwościach [Recenzja]

Praca z różnorakimi plikami graficznymi to w dzisiejszych czasach nie tylko domena grafików. Jest wielce prawdopodobne, że praktycznie każdy użytkownik komputera codzień zajmuje się mniejszą lub większą obróbką takich materiałów dla własnych potrzeb. Nie da się jednak tego zrobić bez odpowiedniego oprogramowania. Niewielką, darmową propozycją, dla wszystkich tych, którzy szukają alternatywy dla Windowsowego Painta, jest PhotoFiltre.

PhotoFiltre 7.0.1

System: Windows 98/2000/XP/Vista/7 Licencja: darmowa (dla niekomercyjnego zastosowania)

Program dobrze sprawdzi się w warunkach domowych, jak i w niewielkim biurze, jednakże w takim wypadku będzie konieczna rejestracja, która kosztuje od 20 euro wzwyż. Z pomocą aplikacji dokonamy tak podstawowych rzeczy związanych z obróbką grafiki, jak chociażby niezwykle przydatne przycinanie. Możemy otworzyć naraz wiele plików, co nie wpłynie w żaden sposób na stabilność programu, a potem z pomocą skrótu klawiszowego przyciąć je zależnie od naszych potrzeb. Rzecz niby oczywista, ale jest wiele osób, które napotykają na problemy w wyborze aplikacji będącej niewielką, przystępną, a jednocześnie oferującą podstawowe funkcje.

Poza tym program pozwoli na usuwanie czerwonych oczu ze zdjęć, dodawanie własnych tekstów, zmianę kontrastu, przyciemnienie, rozjaśnienie obrazka, możliwość zapisu w kilkunastu najpopularniejszych formatach . Przyda się także w przypadku, gdy chcemy zaprezentować jakiś konkretny fragment pliku graficznego poprzez otoczenie go chociażby czerwoną ramką . Możemy też skorzystać z wielu popularnych filtrów, które jednym kliknięciem nałożymy na chociażby fotografię.

Wszystko to oczywiście funkcje jak najbardziej podstawowe i na pewno oferuje je mnóstwo innych programów, jednakże jeśli wciąż szukamy własnego pomysłu na alternatywę dla kolosów w stylu Photoshopa - za które dodatkowo przyszłoby nam słono zapłacić - lub Windowsowego Painta - PhotoFiltre wydaje się dobrym wyborem . Pod warunkiem, że nie będziemy oczekiwać od niego możliwości na miarę wspomnianego Photoshopa.

Minusem programu jest na pewno fakt , że spośród kilku języków do wyboru nie możemy zdecydować się na polski . Jednakże wystarczy choćby podstawowa znajomość angielskiego, a bez problemu rozeznamy się w opcjach.

Podsumowanie: + łatwość instalacji i użytkowania; + mały rozmiar; + szybkość pracy; - brak polskiej wersji językowej; - konieczność płatnej rejestracji w przypadku użycia komercyjnego, a w zamian brak dodatkowych możliwości.

Program PhotoFiltre pobierzecie za darmo w serwisie Sciagnij.pl

Więcej o: