Anti-EyeStrain - dbanie o oczy na naszym komputerze [Recenzja]

Anti-EyeStrain to niewielki program, który spodoba się wszystkim spędzającym - czy to w pracy, czy dla przyjemności - dużo czasu przed komputerem. Aplikacja przypomni nam o konieczności przerwy i zaproponuje ćwiczenia, które pomogą rozluźnić się i dadzą odpocząć oczom.

Anti-EyeStrain 2.72

System: Windows 98/2000/XP/Vista/7 Licencja: demo

Program jest naprawdę malutki. Instalator zajmuje jedynie nieco ponad 1 MB , zaś umieszczenie aplikacji na dysku twardym to dosłownie parę sekund. Gdy już go uruchomimy, zauważymy, że nie zajmuje dużo zasobów systemowych . To cenne zwłaszcza dla posiadaczy starszych komputerów oraz sprzętów przenośnych o ograniczonych możliwościach.

Po zainstalowaniu warto na początek wybrać opcję Demo. Daje możliwość sprawdzenia możliwości oferowanych przez Anti-EyeStrain , a tym samym pozwala ocenić, czy zdecydujemy się na zakup aplikacji czy też nie. Koszt to około 80 złotych.

Co otrzymamy we wspomnianej wersji demo? Możemy skorzystać z trzech domyślnych ćwiczeń, wybrać język, zdecydować czy program ma korzystać z dźwięków czy też nie, a także określić czas pomiędzy przerwami.

Zacznijmy jednak od tego, że aplikacja może uruchamiać się z Windowsem, co przyda się wszystkim zapominalskim oraz po prostu ułatwi życie. Wspomniany czas pomiędzy przerwami to piętnaście, trzydzieści, czterdzieści pięć, sześćdziesiąt oraz dziewięćdziesiąt minut. Szeroki wybór opcji pozwala dostosować program do naszych preferencji - jeśli wzrok męczy nam się stosunkowo szybko, być może warto zrobić przerwę już po piętnastu minutach.

A co będzie działo się w trakcie rzeczonej przerwy? Otrzymamy zestaw trzech ćwiczeń. Pierwsze polega na patrzeniu na obiekt będący w oddaleniu od nas i mruganie , zaś drugie pozwala na relaks oczu poprzez obserwowanie specjalnego wzoru , który pojawia się na ekranie monitora. Trzecie to po prostu konieczność zamknięcia oczu, a następnie wzięcia kilku głębokich oddechów . Oczywiście możliwości programu po zarejestrowaniu są większe, ale już to pozwala na oszczędzenie naszych oczu w trakcie dłużej pracy z komputerem.

Wszystkie ćwiczenia mają mierzony czas, jaki program proponuje na ich wykonywanie, zaś konieczność przerwy i instrukcje mają formę dźwiękową. Całość jest sympatyczna w odbiorze i skutecznie motywuje do kilku chwil relaksu.

Co dają nam takie ćwiczenia? Przede wszystkim oszczędzają oczy, ale też zapobiegają bólom głowy czy nawet problemom z postawą - warto na ich czas wstać od komputera i przespacerować się po pokoju.

Minusem Anti-EyeStrain jest na pewno brak języka polskiego, choć do wyboru są takie jak chociażby niemiecki czy francuski. Jednakże osobom, które choć troszkę kojarzą podstawowy angielski - czy też inny język, jaki aplikacja oferuje - obsługa programu nie powinna sprawić żadnych problemów.

Anti-EyeStrain jest ciekawą propozycją dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem, które chciałyby jakoś usystematyzować przerwy.

Podsumowanie: + łatwość instalacji i użytkowania; + mały rozmiar; + pozwala oszczędzić wzrok; - brak polskiej wersji językowej.

Program Anti-EyeStrain pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl

Więcej o: