GOG Galaxy - testowa wersja klienta serwisu gog.com już dostępna

Serwis z cyfrową dystrybucją gier w końcu doczekał się swojego klienta. Obecnie można się zapisywać na testy wersji beta dla Windowsa i Mac OS.

Klient GOG Galaxy nie będzie wymagany w przypadku korzystania z usługi GOG.com, lecz będzie wnosił dużo ciekawych i przydatnych funkcjonalności dla posiadaczy gier w tej usłudze.

GOG Galaxy ma za cel zapewnić dostęp do gier wykupionych w usłudze gog.com, a także oferować możliwość automatycznej aktualizacji zainstalowanych gier. Aplikacja ma również działać w trybie offline, jeżeli wcześniej pobraliśmy i zainstalowaliśmy grę. Ciekawą funkcjonalnością jest wycofywanie aktualizacji - w razie gdyby zainstalowana aktualizacja powodowała problemy z grą, możemy wycofać odpowiedni update za pomocą kilku kliknięć.

GOG Galaxy oferuje również listę znajomych, czat, a także granie w trybach multiplayer , a dzięki funkcji "Crossplay" będziemy mogli grać w trybach wieloosobowych z użytkownikami platformy Steam .

Klient GOG Galaxy dopiero jest w fazie pierwszych publicznych testów, lecz już teraz wygląda na prostą i przemyślaną aplikacje o rozbudowanych funkcjach, jakich nowoczesny użytkownik mógłby oczekiwać od takiego produktu. Aplikację możecie już pobrać z naszej bazy programów - tutaj .

Więcej o: