Odtwarzacze audio - wybór najlepszych darmowych

Wielu użytkowników komputera umila sobie czas w najprostszy możliwy sposób - słuchając muzyki, podcastów czy książek audio. Skoro jest potrzeba to jest i spełniający ją, odpowiedni program. Dużo, bardzo dużo programów. Który wybrać? Tego wam nie powiemy, ale możemy polecić waszej uwadze kilka z nich.

AIMP

AIMP

Niewielki, szybki, prosty w obsłudze a jednocześnie posiadający wiele zaawansowanych funkcji? Taki właśnie jest AIMP , jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych na rynku.

Prócz standardowych funkcji odtwarzacza muzycznego AIMP pozwala również na nagrywanie dźwięku, konwersję formatów audio, edycję tagów czy nawet nagrywanie płyt z muzyką. Charakteryzuje się małym zużyciem pamięci i jest w stanie odtworzyć większość popularnych formatów audio.

AIMP - pobierz tutaj

Zalety: - Niewielki rozmiar - Duża funkcjonalność - Możliwość zaimplementowania rozszerzeń - Obsługuje wtyczki z Winampa

Wady: - Obsługa wtyczek może wywołać problemy w działaniu programu

Winamp

Winamp

Legendarny, choć nie rozwijany już projekt Nullsoftu, wciąż należy do najchętniej wybieranych odtwarzaczy muzycznych na pecety.

Winamp doskonale radzi sobie z większością wykorzystywanych formatów audio, ale może również służyć jako odtwarzacz wideo, a także odbierać strumienie z radia i telewizji internetowej. Dzięki zaawansowanej bibliotece multimediów można bez problemu dotrzeć do potrzebnych plików. Możliwości programu są bardzo duże, a bogaty zestaw wtyczek i skórek umożliwia jego pełne spersonalizowanie.

Winamp - pobierz tutaj

Zalety: - Łatwy w obsłudze - Duże możliwości personalizacji

Wady: - Program nie jest już rozwijany - Spore zużycie zasobów systemowych

foobar2000

foobar2000

Kolejny prosty w obsłudze i nie obciążający komputera odtwarzacz audio, stworzony przez Piotra Pawłowskiego , autora wielu wtyczek do Winampa .

Użytkownicy foobara chwalą go sobie za możliwość dowolnego konfigurowania opcji programu oraz najwyższą jakość dźwięku, dzięki 64-bitowemu przetwarzaniu oraz dodawania do odtwarzania niskopoziomowego szumu (dithering). Dodatkowo radzi sobie z większością używanych formatów audio i odbieraniem strumieni, a także nagrywaniem płyt czy kompresją plików.

foobar2000 - pobierz tutaj

Zalety: - Wysoka jakość dźwięku - Niewielkie zużycie zasobów systemowych - Niemal nieograniczone możliwości konfiguracji

Wady: - W wersji "surowej" jest niezbyt przystępny dla nowych użytkowników

Clementine Music Player

Clementine

Clementine to nowoczesny, wieloplatformowy odtwarzacz muzyki i program do zarządzania kolekcją utworów, inspirowany linuksowym programem Amarok , skupiony na szybkim, wygodnym i łatwym w obsłudze interfejsie.

Clementine nie tylko doskonale spełnia funkcję domowego odtwarzacza audio, ale również współpracuje z serwisami strumieniującymi muzykę, takimi jak Spotify czy Jamendo , i pozwala na odtwarzanie muzyki z serwisów przechowujących pliki ( Dropbox , Google Drive , itp.)

Clementine - pobierz tutaj

Zalety: - Dostęp do zewnętrznych serwisów muzycznych - Prosty w obsłudze

Wady: - Podczas strumieniowania zdarza mu się "wysypać"

MediaMonkey

MediaMonkey

MediaMonkey jest popularnm odtwarzaczem pozwalającym na katalogowanie muzyki i szybką synchronizację z iPodem.

Dodatkowo MediaMonkey tego posiada zaawansowane funkcje tagowania i kopiowania płyt, a także bibliotekę audiobooków i możliwość odtwarzania wideo. Wielu użytkowników może jednak odstraszyć niezbyt czytelny interfejs.

MediaMonkey - pobierz tutaj

Zalety: - Współpraca z iPodem - Rozbudowane opcje zarządzania muzyką

Wady: - Nieprzyjazny interfejs

MusicBee

MusicBee

MusicBee to aplikacja przeznaczona do odtwarzania muzyki oraz zarządzania dużymi zbiorami plików audio.

Program MusicBee posiada wygodne i szybkie w użyciu opcje tworzenia playlist, filtrowania i organizowania plików audio, zarządzania tagami oraz zgrywania muzyki z płyt i dostęp do zawartości internetowej(radio, podcasty, audiobooki).

MusicBee - pobierz tutaj

Zalety: - Duże możliwości zarządzania plikami - Wygodne tworzenie playlist - Współpraca z iTunes

Wady: - Niektóre biblioteki trzeba instalować samodzielnie

Więcej darmowych odtwarzaczy audio znajdziecie w bazie programów naszego serwisu Sciagnij.pl <

Więcej o: