Microsoft przedstawia VR Kit - rywala dla Google Cardboard

Microsoft nie zamierza poprzestać na HoloLens, jeśli chodzi o tworzenie wirtualnej rzeczywistości.

Na stronie mającej promować organizację hackatonu w Rosji , bez problemu wypatrzymy zdjęcie i link do opisu Microsoft VR-kit , czyli zestawu do tworzenia aplikacji opartych o VR napisanych na smartfony z Windows Phone.

źr. contests.techdays.ru / Microsoft

Z dość skąpych informacji wyniesiemy między innymi, że Microsoft VR to gotowe narzędzia i wzorce służące do tworzenia własnych aplikacji . Hackaton organizowany w Rosji ma wyłonić najlepsze aplikacje oparte na tej technologii, w tym: - najlepsza gra, - najlepszy projekt edukacyjny, - najlepszy projekt dla firm.

Wydarzenie ma odbyć się 17 października, więc być może już kilka dni później będziemy mogli wypróbować gry i aplikacje na swoim własnym smartfonie .

Microsoft VR Kit to, prócz specjalnego oprogramowania do tworzenia gier i aplikacji, specjalne kartonikowe okulary , które w połączeniu z urządzeniem mobilnym tworzą w pełni sprawne urządzenie do obsługi wirtualnej rzeczywistości (gogle VR).

Poniżej grafika przedstawiająca opis Microsoft VR Kit (tłumaczenie tekstu na grafice z jęz. rosyjskiego - Google Translator).

źr. contests.techdays.ru / Microsoft

Obecnie w sieci można, za kilka/kilkanaście złotych, dostać całkiem przyzwoitej jakości odpowiedniki Google Cardboard, które zapewne będą kompatybilne z VR Kit (a bardziej dedykowane kartonikowe okulary pojawią się wraz z rozpowszechnieniem tego projektu). Dzięki temu posiadacze smartfonów z Windows Phone, będą mogli na własne skórze przekonać się na czym polega wirtualna rzeczywistość.

Nawet taka prosta forma doświadczenia VR robi wrażenie i jest odpowiednim pierwszym krokiem do poznania tej technologii, dlatego nie możemy się doczekać kolejnych nowych i świeżych pomysłów na wykorzystanie VR.

Więcej o: