Netflix: Jak zmienić jakość wideo? Poradnik

Usługa Netflix domyślnie posiada profil autodopasowania jakości materiału wideo do prędkości naszego połączenia internetowego. Jeśli jednak z jakichś przyczyn źle rozpoznaje połączenia możemy samodzielnie wybrać jakość odtwarzania materiałów od SD po Full HD.

Jak zmienić jakość wideo w Netflixie?

W celu zmiany jakości wideo, jaka automatycznie będzie włączana niezależnie od urządzenia i prędkości naszego łącza należy wejść pod adres  netflix.com/HdToggle (wcześniej jednak należy się zalogować do usługi).

Na ekranie możemy wybrać jedną z opcji:

- Automatic (automatyczne dopasowanie jakości, w zależności od prędkości łącza internetowego);

- Low (niska jakość wideo, do 0,3GB na godzinę materiału);

- Medium (normalna jakość wideo, do 0,7GB na godzinę materiału);

- High (wysoka jakość wideo, do 3GB na godzinę materiału w Full HD, do 7GB na godzinę materiału w Ultra HD).

UWAGA: Zmiana tej funkcji dokona zmiany dla całego naszego konta, więc jeśli przykładowo zmienimy jakość z domyślnej pozycji automatic na High, a następnie uruchomimy materiał wideo na urządzeniu mobilnym musimy liczyć się z dużym zużyciem transferu. Na szczęście z poziomu mobilnej aplikacji również można dokonać zmiany z powrotem na domyślną lub inną wartość.

> Pobierz Netflix dla urządzeń mobilnych: Android, iOS, Windows Phone <

Warto też wiedzieć, że nie każde urządzenie wspiera każdą dostępną jakość wideo. Dla przykładu aplikacja dostępna w konsolach do gier (Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One) wspierają jakość wideo w jakości aż do 1080p i dźwięk przestrzenny 5.1. Telewizory 4K z aplikacją dla Smart TV umożliwiają oglądanie materiałów w 4K. Urządzenia mobilne posiadają wsparcie w zależności od konkretnego modelu smartfona lub tabletu. Natomiast jeśli decydujemy się na odtwarzanie materiałów na komputerze, to wsparcie dla konkretnych jakości wygląda następująco:

- Internet Explorer: do 1080p - Microsoft Edge: do 1080p - Google Chrome: do 720p - Mozilla Firefox: do 720p - Opera: do 720p - Safari: do 1080p

Sprawdź także: - Mobilna wersja aplikacji Netflix dla Androida, iOS i Windows Phone - Poradnik: jak założyć konto w Neflixie? - Jak uzyskać dostęp do Neflixa na 30 dni za darmo? - Jak oglądać filmy i seriale w Netflixie po polsku? - Jak zmienić jakość filmów w Neflixie? - Lista filmów i seriali dostępnych w Netflixie po polsku - Netflix: ceny, jakość, rodzaje abonamentu

Więcej o: