Remix OS - piękny i prosty system operacyjny oparty na Androidzie już dostępny

Na światło dziennie właśnie wyszła pierwsza, wczesna wersja systemu operacyjnego przeznaczonego dla komputerów PC opartego na Androidzie.

Firma Jide Technology postanowiła stworzyć, niemależe od podstaw system operacyjny bazujący na Androidzie. Nie jest bowiem to zwykła nakładka na Androida, a prawie zupełnie odmienna wersja systemu, który został przygotowany z myślą o komputerach PC.

Co ważne, Remix OS dostępny jest za darmo i pozwala na instalacje na dowolnej maszynie działającej w oparciu o procesor od firmy Intel. Dzięki temu system Remix OS możemy zainstalować na naszym komputerze stacjonarnym, laptopie, czy niektórych Makach i Macbookach. Najświeższą dystrybucję systemu możecie pobrać w naszej bazie plików .

Remix OS dzięki byciu opartym na systemie Android (wersja 5.1) daje nam dostęp do wszystkich funkcji jakie zapewnia ta platforma. Komputer z zainstalowanym Remix OS umożliwia dostęp do wielkiej biblioteki gier i aplikacji napisanych pod Androida. Cały interfejs systemu został przemodelowany z klasycznego Androida tak, by wyglądał dobrze na komputerze, a także żeby praca na myszce + klawiaturze była wygodna. Twórcy zapewniają, że system będzie darmowy, podobnie jak nadchodzące dla niego aktualizacje.

Remix OSRemix OS Remix OS Remix OS

Remix OS może być z powodzeniem umieszczony na pamięci zewnętrznej typu pendrive i z jej poziomu być uruchamiany. Jedynym wymogiem takiej pamięci jest wsparcie dla standardu USB 3.0, formatu plików FAT32, minimalnej pojemności 8 GB i rekomendowanej prędkości zapisu danych na poziomie 20 MB na sekundę (dla optymalnej wydajności). Następnie wystarczy wczytać system z tej karty pamięci i Voile'a! Mamy w pełni funkcjonalny i wydajnie działający darmowy system operacyjny.

> Remix OS dostępny jest do pobrania w tym miejscu <

Więcej o: