XBOX One S: odchudzona wersja konsoli już niedługo w sprzedaży, w przyszłym roku zupełnie nowa konsola "Scorpio"

Konferencja Microsoftu na E3 2016 przyniosła całkiem ciekawe wieści dotyczące przyszłości marki Xbox.

Materiał wideo pokazujący odchudzoną i odświeżoną wersję Xboxa One możecie zobaczyć na materiale poniżej.

 

Nowa, odchudzona wersja konsoli Xbox One o dopisku "S" to po prostu jej wersja "slim". Jest mniejsza (ok. 40% mniejsza niż Xbox One), pobiera mniej energii, posiada wbudowany zasilacz, lecz to co w niej najciekawsze to nowe funkcjonalności, które są niedostępne w standardowej wersji konsoli.

Xbox One S - galeria nowej konsoli MicrosoftuXbox One S - galeria nowej konsoli Microsoftu Microsoft / XBOX Microsoft / XBOX

Nowości w konsoli Xbox One S:

- obsługa standardu 4K*: wbudowany odtwarzacz płyt Ultra-HD Blu-Ray, wsparcie dla multimediów 4K - w tym Netflix i Amazon Video; - obsługa standardu HDR* (High Dynamic Range): to poprawiona paleta kolorów i zwiększenie zakresów wyświetlanych kolorów o poprawionym kontraście; - nowy, poprawiony kontroler, o zwiększonym zasięgu działania, a także wbudowanym Bluetoothem, dzięki czemu można go również parować z komputerem PC wyposażonym z Bluetooth, czy urządzeniem mobilnym (smartfon, tablet); - "IR Blaster": nadajnik podczerwieni, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować takie urządzenia jak np. telewizor, z poziomu konsoli; - dzięki specjalnej przystawce konsolę Xbox One S można postawić również w pionie, co było niemożliwe w przypadku Xboxa One, ze względu na konstrukcję wewnętrzną urządzenia.

*Zarówno funkcje 4K, jak i HDR wymagają odpowiedniego wyświetlacza wspierającego te standardy technologii, a także nowego kabla w standardzie HDMI 2.0.

Xbox One S - galeria nowej konsoli MicrosoftuXbox One S - galeria nowej konsoli Microsoftu Microsoft / XBOX Microsoft / XBOX

Galerię nowej konsoli Xbox One S możecie obejrzeć w tym miejscu . Xbox One S ma zadebiutować w sierpniu tego roku, w cenie 299$ za wersję z dyskiem 500GB, 349$ za wersję 1TB i 399$ za 2TB.

Xbox 2? "Project Scorpio"

Prócz pokazania w akcji odświeżonego Xboxa One, Microsoft przedstawił materiał zajawiający przyszłość marki. Otóż, w okresie świątecznym 2017 roku na rynku ukazać ma się kolejna iteracja konsoli o wydajności na poziomie 6 Tflopsów (obecny Xbox One to moc obliczeniowa na poziomie 1,32 Tflops), o roboczej nazwie "Project Scorpio". Miałoby to pozwalać na płynne granie w rozdzielczości 4K i pełnym wsparciem dla technologii VR.

Project ScorpioProject Scorpio Microsoft / XBOX Microsoft / XBOX

Jak na razie jedynie przedstawiono powyższe informacje i udostępniono deweloperom tworzącym gry odpowiednie narzędzia, aby mogli zapoznać się z nową technologią i by mogli zrozumieć korzyści i ograniczenia wynikające z nowej, potężniejszej konsoli. Wszystkie gry wydane na nową konsolę mają być wstecznie kompatybilne z Xboxem One, a być może doczekamy się również kompatybilności większości tytułów i w drugą stronę. Poniżej możecie obejrzeć pełny materiał wideo.

 
Więcej o: