Xbox One S: galeria, dane techniczne, specyfikacja

Xbox One S to odchudzona wersja konsoli Xbox One poszerzona o dodatkowe funkcjonalności jak np. obsługa standardu 4K. Jakie są inne dane techniczne nowej wersji Xboxa?

Nowa, odchudzona wersja konsoli Xbox One o dopisku "S" to po prostu jej wersja "slim". Jest mniejsza (ok. 40% mniejsza niż Xbox One), pobiera mniej energii, posiada wbudowany zasilacz, lecz to co w niej najciekawsze to nowe funkcjonalności, które są niedostępne w standardowej wersji konsoli.

Microsoft / XBOX

Nowości w konsoli Xbox One S:

- obsługa standardu 4K*: wbudowany odtwarzacz płyt Ultra-HD Blu-Ray, wsparcie dla multimediów 4K - w tym Netflix i Amazon Video; - obsługa standardu HDR* (High Dynamic Range): to poprawiona paleta kolorów i zwiększenie zakresów wyświetlanych kolorów o poprawionym kontraście; - nowy, poprawiony kontroler, o zwiększonym zasięgu działania, a także wbudowanym Bluetoothem, dzięki czemu można go również parować z komputerem PC wyposażonym z Bluetooth, czy urządzeniem mobilnym (smartfon, tablet); - "IR Blaster": nadajnik podczerwieni, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować takie urządzenia jak np. telewizor, z poziomu konsoli; - dzięki specjalnej przystawce konsolę Xbox One S można postawić również w pionie, co było niemożliwe w przypadku Xboxa One, ze względu na konstrukcję wewnętrzną urządzenia.

*Zarówno funkcje 4K, jak i HDR wymagają odpowiedniego wyświetlacza wspierającego te standardy technologii, a także nowego kabla w standardzie HDMI 2.0.

Microsoft / XBOX

Galerię nowej konsoli Xbox One S możecie obejrzeć w tym miejscu . Poniżej natomiast prezentujemy materiał wideo pokazujący wygląd, jak i nowe funkcje konsoli. Xbox One S ma zadebiutować w sierpniu tego roku, w cenie 299$ za wersję z dyskiem 500GB, 349$ za wersję 1TB i 399$ za 2TB.

 
Więcej o: