LittleBigPlanet - jak grać? Poradnik do gry

LittleBigPlanet to wielka, a zarazem mała historia, która pozwala wcielić się w dzielne, szmaciane laleczki.

1. Drzwi do świata odrodzeń Na każdym poziomie znajdziesz checkpointy, które pozwolą Ci na odrodzenie się w danym miejscu, gdy tylko Twoją szmacianą laleczkę czeka niemiłe spotkanie z wielkimi kolcami lub ogniem. Warto więc czasem skupić się i "zahaczyć" dany punkt na mapie, zanim stanie się on nieosiągalny, a nasze limity "życiowe" się wyczerpią.

Sony / Media Molecule

2. Zbieraj, ile się da Kolorowe kuleczki w danych poziomach są niezwykle potrzebne wszystkim tym, którzy chcą być jak najwyżej w światowych rankingach. Warto przy tym pamiętać, że część potworów również posiada takowe kulki, które stanowią w nich ich źródło słabości - naskakując lub dotykając jednej z nich, pokonujemy danego stwora.

Innymi rzeczami do kolekcji są naklejki i elementy ubioru oraz otoczenia, które możemy wykorzystać w celu budowania własnych poziomów. Są one ważne dla wszystkich twórców, którzy chcieliby tworzyć unikalne historie i fabuły, więc warto o nich nie zapominać, a nawet poświęcić kilka dodatkowych minut na ich odszukanie.

3. Multiplayer W każdej chwili można dołączyć do gry wieloosobowej - wystarczy jedynie wysłać prośbę o możliwość dołączenia do gry. Warto jednak mieć na uwadze, że trzeba trzymać się blisko innych graczy w trybie multiplayer - w przeciwnym razie, gdy zginiemy z pola widzenia reszcie drużyny, automatycznie zginiemy i odrodzimy się dopiero przy najbliższym checkpoint'cie.

Sony / Media Molecule

4. Twórz własne historie! Edytor w LittleBigPlanet jest niezwykle rozbudowany i warto poświęcić mu kilka chwil. Samouczków jest tutaj blisko 70, a ich wysłuchanie i opanowanie może zająć dobrych kilkanaście (a nawet kilkadziesiąt!) godzin, więc bądź przy nich pilnym uczniem. Można się w nich nauczyć nie tylko budowania konkretnych poziomów, ale również wycinania figur geometrycznych, programowaniu sztucznej inteligencji oraz budowania pułapek i innych ciekawych elementów mapy. Świetna zabawa dla tych, którzy chcą zacząć stawiać swoje pierwsze kroki w projektowaniu gier.

5. Ubierz się jak chcesz! Sackboy może znaleźć mnóstwo ubrań w trakcie swoich podróży. Możesz ubrać go w każdej chwili w ciuchy, które dopiero znalazł. Dzięki temu, uzyskasz takiego bohatera, jakiego zawsze chciałeś stworzyć! Tyle, że... Szmacianego.

Sony / Media Molecule

6. Udekoruj swój statek Statek, w którym zaczynamy zabawę nazywa się "Pod". To miejsce, w którym stoi wielki pad do PlayStation 3. Za wszystkie naklejki i cenne elementy otoczenia, uzyskasz możliwość udekorowania tego miejsca. Korzystaj z tego - w końcu warto pokazać się innym w trybie multiplayer z gracją i klasą, a nie pustym pomieszczeniem. Cóż by ludzie pomyśleli!

Więcej o: