Pokemon GO: bez internetu - czy da się grać bez połączenia z siecią?

Może zdarzyć się sytuacja, że w danym momencie nie będziemy mieli połączenia z internetem, a chcielibyśmy grać w Pokemon GO na Androidzie lub iOS. Czy jest możliwe granie bez dostępu do internetu?

Niestety, gra Pokemon GO swoją główną funkcjonalność opiera na geolokalizacji i połączeniu z serwerami usługi, by móc zapisywać nasze postępy w grze (lokalizacje gracza, zebrane przez niego pokemony i przedmioty). W związku z tym nie jest możliwe uruchomienie gry bez połączenia z siecią. Gra może działać dzięki podłączeniu naszego urządzenia mobilnego do sieci Wi-Fi lub za pośrednictwem bezprzewodowego internetu w standardach HSDPA, 3G, 4G, LTE.

Pokemon GO to gra mobilna (dostępna na urządzenia z systemem Android lub iOS) wykorzystująca geolokalizację. W grze możemy łapać Pokemony na prawdziwych ulicach, a nawet w naszym domu. Dzięki aplikacji możemy zostać trenerem Pokemonów, by móc je wystawiać do pojedynków z innymi trenerami lub dzikimi Pokemonami.

Pokemon GOPokemon GO Pokemon GO Pokemon GO

Podsumowując nie możemy grać w Pokemon GO bez dostępu do internetu. Gra ponadto wymaga dostępu do geolokalizacji dlatego nie zalecana jest gra np. w podziemnych garażach, w których nie będzie dostępu zarówno do internetu jak i lokalizacji GPS. Pokemon GO zachęca do grania na świeżym powietrzu, dlatego zalecamy wcześniej uzbroić się w dodatkowe źródło zasilania - powerbank (bateria w naszym smartfonie szybko się rozładowuje podczas gry), a także dodatkowe pakiety internetu mobilnego.

Więcej informacji na temat gry Pokemon GO przeczytacie w naszym specjalnym dziale poświęconym produkcji studia Niantic i The Pokemon Company.

Pokemon GO dostępne jest do pobrania w naszej bazie programów sciagnij.pl  w tym miejscu , a jeśli chcecie przeczytać poradnik o tym jak zainstalować grę -  zapraszamy tutaj , z kolei poradnik początkującego trenera pokemonów  przeczytacie w tym miejscu .

Więcej o: