Utwory w formacie MP3 zapisane jako ścieżki audio

W komputerze masz kilkanaście ulubionych utworów w formacie MP3. Chciałbyś je nagrać na płytę CD, aby móc ich posłuchać w samochodzie, ale Twój odtwarzacz na obsługuje tego formatu plików. Co zrobić w takiej sytuacji? Zamień muzykę na płycie jako ścieżki audio.

Taką zamianę plików muzycznych umożliwia właściwie każdy program dołączony do nagrywarki. Rozwiązanie zaprezentujemy na przykładzie bardzo popularnego programu Nero.

W tym celu: 1. Uruchom program Nero i kliknij polecenie Utwórz Audio CD. 2. Wskaż pliki do nagrania. Po zatwierdzeniu wyboru zostaną one przekonwertowane na format audio. Pojemność Audio CD jest ograniczone czasem trwania utworów, a nie rozmiarem pliku MP3. Pyta pomieści zatem wielokrotnie mniejszą liczbę utworów. 3. Pozostaje Ci nagranie płyty.

embed

Rys. Wybierz odpowiedni format