Kalkulator w Google

Musisz szybko wykonać obliczenia matematyczne. W systemie Windows masz do dyspozycji systemowy kalkulator. Jednak w Internecie jest narzędzie, które pozwoli Ci liczyć szybciej i wygodniej - to kalkulator na stronie wyszukiwarki Google. Najczęściej używana wyszukiwarka na świecie z powodzeniem może służyć jako podręczny kalkulator.

Aby użyć funkcji kalkulatora, wystarczy wprowadzić działanie matematyczne w polu wyszukiwania i nacisnąć klawisz Enter lub kliknąć przycisk Szukaj . Kalkulator rozwiązuje zadania z zakresu podstawowej arytmetyki i zaawansowanej matematyki, przelicza jednostki miary i podaje stałe fizyczne.

embed

Rys. Kalkulator Google w akcji

Kalkulator Google jest inteligentny, znaczy to, że bierze pod uwagę kolejność działań matematycznych. Jeżeli chcesz pomnożyć i odjąć, nie musisz pamiętać o kolejności działań ani wpisywać do wyszukiwarki liczb w nawiasach. Kalkulator Google sam doskonale wie, że najpierw musi wykonać mnożenie, a później odejmowanie. Kolejność działań przedstawiona jest zresztą wraz z wynikiem obliczeń. Podstawowe działania matematyczne realizowane są poprzez następujące znaki: dodawanie (+), odejmowanie (-), mnożenie (*), dzielenie (/).

Jeśli chcesz poznać bardziej zaawansowane możliwości wyszukiwarki, zajrzyj do porady

"Hakowanie z Google"

.