Zbieranie informacji o nagrywarce CD/DVD

Przy problemach z nagrywaniem często i chętnie sięga się po aktualizację wewnętrznego oprogramowania (firmware) nagrywarki, ale jak sprawdzić, czy rzeczywiście jest ona konieczna? To można stwierdzić, tylko gdy znasz dokładnie wersję firmware nagrywarki.

Do identyfikacji firmware?u można wykorzystać program Nero InfoTool. Program jest częścią pakietu Nero, więc bardzo prawdopodobne, że jest już zainstalowany w Twoim komputerze.

embed

Rys. Nero InfoTool pokazuje szczegółowe informacje o napędach CD/DVD zamontowanych w komputerze

Program wskaże wszystkie dane techniczne napędu. Jeżeli napędów jest kilka, można je łatwo wybierać w rozwijanym menu na górze. Karta Napęd pokazuje właściwości sprzętu do nagrywania. Łatwo można odczytać również wersję firmware .

Oprócz maksymalnej szybkości odczytu i zapisu program podaje również dane o tym, czy nagrywarka może odczytać CD Text i jakimi trybami zapisu dysponuje. Przy napędach DVD podaje również, jak często można zmieniać kod regionalny.

Nero InfoTool to dobre uzupełnienie dla oprogramowania używanego do nagrywania. Umożliwia szybki dostęp do informacji o napędzie CD/DVD, które są istotne przy nagrywaniu płyt. Dzięki temu można uniknąć wielu błędów i korzystać bezproblemowo ze swojego sprzętu.

Jeśli Twoja nagrywarka nie działa prawidłowo, zajrzyj do porady

"Rozwiązywanie problemów z napędami CD oraz sterownikiem ASPI"

.