Do identyfikacji firmware?u można wykorzystać program Nero InfoTool. Program jest częścią pakietu Nero, więc bardzo prawdopodobne, że jest już zainstalowany w Twoim komputerze.
Rys. Nero InfoTool pokazuje szczegółowe informacje o napędach CD/DVD zamontowanych w komputerze
Program wskaże wszystkie dane techniczne napędu. Jeżeli napędów jest kilka, można je łatwo wybierać w rozwijanym menu na górze. Karta Napęd pokazuje właściwości sprzętu do nagrywania. Łatwo można odczytać również wersję firmware .
Oprócz maksymalnej szybkości odczytu i zapisu program podaje również dane o tym, czy nagrywarka może odczytać CD Text i jakimi trybami zapisu dysponuje. Przy napędach DVD podaje również, jak często można zmieniać kod regionalny.
Nero InfoTool to dobre uzupełnienie dla oprogramowania używanego do nagrywania. Umożliwia szybki dostęp do informacji o napędzie CD/DVD, które są istotne przy nagrywaniu płyt. Dzięki temu można uniknąć wielu błędów i korzystać bezproblemowo ze swojego sprzętu.
Jeśli Twoja nagrywarka nie działa prawidłowo, zajrzyj do porady
"Rozwiązywanie problemów z napędami CD oraz sterownikiem ASPI"
.