VistaMizer: jak zmienić szatę graficzną Windows XP

Jedną z głównych atrakcji Windows Visty jest nowa szata graficzna. Jeśli jednak nie chcesz zmieniać systemu, możesz przerobić Windows XP, żeby wyglądał jak Vista. Jest to dość proste i możliwe za pomocą bezpłatnego programu.

VistaMizer

dodaje do Windows XP ponad 390 plików i zmienia wygląd pulpitu oraz ikon. Będą one wyglądały jak te znane z Windows Visty, podobnie jak pasek menu. Zmianie ulegną również czcionki. W trakcie instalacji można samodzielnie wybrać elementy, które mają zostać zmienione. Po ponownym uruchomieniu komputera pojawi się nowa szata graficzna, podobna do tej z Windows Visty.

embed

Rys. Windows XP może wyglądać jak Vista. Potrafi to sprawić bezpłatny VistaMizer

Koniecznie pamiętaj o tym, by utworzyć nowy punkt przywracania ( Start/Pomoc i obsługa techniczna/Cofnij zmiany dokonane na komputerze przez Przywracanie systemu). Dzięki temu można szybko wrócić do dawnego wyglądu Windows, jeśli nie spodoba Ci się nowy. Do starego stanu można powrócić również poprzez odinstalowanie

VistaMizer

. W tym przypadku należy jednak liczyć się z tym, że po odinstalowaniu mogą pojawić się problemy lub nie uda się w pełni wrócić do stanu sprzed instalacji.