Empire: Total War w lutym 2009

Najnowszy trailer Empire: Total War dostarcza nam bardzo ciekawej informacji dotyczącej daty premiery gry. Wiadomo już, że premiera tytułu zaplanowana została na początek lutego 2009.

Opublikowany kilka dni temu zwiastun filmowy Empire: Total War wyraźnie wskazuje zaplanowaną przez autorów datę premiery gry. Dowiedzieliśmy się tym samym, że tytuł trafi na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w pierwszym tygodniu lutego 2009 roku.

Empire: Total War to najnowsze dziecko studia Creative Assembly, autorów m.in. Shogun: Total War , Medieval: Total War oraz Rome: Total War . Gra zasadniczo bazuje na znanych fanom cyklu rozwiązaniach. Autorzy zdecydowali się jednak wprowadzić kilka nowości.

Akcja Empire: Total War rozpoczyna się w roku 1700. Użytkownicy będą mieli przed sobą niezwykle trudne wyzwanie - walkę o dominację nad większością globu. Zmiana koncepcji zabawy (poprzednio rywalizacja toczyła się głównie w na poszczególnych kontynentach) odbija się na jej mechanice. Efektem jest np. wprowadzenie do rozgrywki widowiskowych bitew morskich, w których gracz kontroluje działania swojej floty.

Do gry wprowadzono także szereg nowości o mniejszym znaczeniu. Wśród najważniejszych znajduje się kolejny lifting oprawy graficznej, kilka ciekawych rozwiązań na ekranie taktycznym i inne.