Nowy szef marketingu i sprzedaży w IVO Software

Leszek Kasperski - współautor sukcesu marki funduszy inwestycyjnych Arka - dołączył do spółki IVO Software, producenta jednego z najlepszych na świecie syntezatorów mowy IVONA.

Leszek Kasperski przez ostatnie 10 lat, jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BZ WBK AIB TFI, miał bezpośredni wpływ na rynkowe uplasowanie marki funduszy inwestycyjnych Arka oraz budowę sieci sprzedaży dla tych funduszy.

Leszek Kasperski - pracując równolegle w spółce BZ WBK AIB Asset Management SA - stworzył także z sukcesem sieć sprzedaży usług zarządzania majątkiem klientów. Od lipca br. został udziałowcem IVO Software oraz rozpoczął pracę dla tej spółki jako wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

IVO lider

IVO Software Sp z o.o. jest liderem rozwiązań syntezy mowy w Polsce. Opracowany i produkowany przez IVO Software syntezator mowy IVONA zdeklasował światową konkurencję w prestiżowym konkursie Blizzard Challenge 2006 w USA i Blizzard Challenge 2007 w Niemczech.

"Po wielu latach budowania sukcesu rynkowego marki na rynku polskim, nadszedł dla mnie czas na uplasowanie polskiej marki na rynku światowym. Chciałbym razem z zespołem IVO Software doprowadzić do międzynarodowego sukcesu syntezatora mowy IVONA. Co ciekawe, w drodze jaką ma do przebycia marka IVONA dostrzegam wiele podobieństw do wyzwań, z jakimi zmierzyłem się na rynku funduszy inwestycyjnych - np. konieczność edukacji rynku o możliwych zastosowaniach syntezy mowy w życiu. Jestem przekonany, że syntezator mowy IVONA to jeden z tych produktów, które zasługują na to, aby były rozpoznawalne także poza Polską" - powiedział Leszek Kasperski.

"Chcemy równolegle z wprowadzaniem innowacyjnych produktów postawić na budowę ich marki. Cenimy kompetencje i doświadczenie rynkowe Leszka. Jesteśmy przekonani, że dzięki ciężkiej pracy i wyznawaniu wspólnych wartości nasza spółka odniesie międzynarodowy sukces" - deklarują Łukasz Osowski oraz Michał Kaszczuk, założyciele IVO Software.

Dzisiaj IVO Software stoi przed wielkim wyzwaniem. Opracowanie technologii na najwyższym światowym poziomie i jednocześnie sprzedaż na rynkach zagranicznych pod własną marką, produktów na niej opartych jest sztuką, która udała się niewielu.

Jednak IVONA bez wątpienia ma potencjał międzynarodowy. Syntezator w niezależnych testach jakości mowy pokonał systemy syntezy mowy m.in. takich firm, jak IBM, Nokia, Microsoft.