Expressivo użycza głosu Microsoft Word

IVO Software zaprezentowało nową wersję programu Expressivo 1.4.4, który integruje się z Microsoft Word 2007. Od teraz ten popularny edytor tekstu może czytać dokumenty ludzkim głosem.

Expressivo umożliwia także odsłuchanie tekstów zaznaczonych na ekranie komputera. Swoją popularność i niebywały rozwój program zawdzięcza zastosowaniu technologii syntezatora mowy IVONA.

Wszechstronny, coraz bardziej niezastąpiony

Expressivo jest nowoczesnym narzędziem dla aktywnych osób. Program - mówiący naturalnym głosem - możemy użyć jako lektora. Do najpopularniejszych zastosowań Expressivo należą: tworzenie audiobooków, oglądanie filmów z lektorem, odsłuchiwanie informacji ze stron internetowych oraz nauka języków obcych (nie tylko na komputerze, ale także na przenośnych odtwarzaczach MP3). Program ułatwia również komunikację z popularnymi aplikacjami - MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird i Skype. Dodatkowo możemy zdecydować, którym głosem lektora Expressivo będzie do nas mówić - polski Jacek i Ewa czy angielskojęzyczne Jennifer oraz Eric.

Zaznacz i czytaj

Expressivo jest w stanie pracować z tekstem pochodzącym z niemal dowolnego źródła - od najprostszego edytora tekstu, przez przeglądarki internetowe, po zaawansowane bazy danych i arkusze kalkulacyjne. Wystarczy zaznaczyć fragment tekstu i wybrać "czytaj" w okienku "zaznacz i czytaj".

Tworzony razem z użytkownikami

"Wiele nowych rozwiązań wdrożonych w Expressivo zaproponowali nam dotychczasowi użytkownicy. Zebraliśmy już kilka tysięcy propozycji i pomysłów zastosowań w ankietach i na forum internetowym www.forum.expressivo.pl" - mówi Łukasz Osowski, prezes IVO Software .

Pobierz wybrane wersje demo:

Expressivo Ewa - głos polski, żeński

Expressivo Jacek - głos polski, męski

Expressivo Carmen - głos rumuński, żeński

Expressivo Jennifer - głos angielski, żeński