Oprogramowanie, dzięki któremu odnajdziesz skradzionego MacBooka

Belgijska firma Orbicule zaprezentowała oprogramowanie śledzące położenie skradzionych Maców - poinformował portal hacking.pl.

Systemu ma informować policję o położeniu skradzionego komputera.

Oprogramowanie integruje się z systemem pozycjonowania geograficznego Skyhook. Jest on w stanie określić położenie obiektu, odbierając jego sygnał z punktów Wi-Fi.

Gdy użytkownik poinformuje Orbicule o kradzieży komputera zostaje on oznaczony przez firmę jako skradziony. Za każdym razem, gdy komputer łączy się z internetem, Skyhook sprawdza jego identyfikator - informuje portal hacking.pl.

Jak zapewnia Peter Schols z Orbicule położenie komputera można określić z dokładnością do 20 m.

Jeśli namierzenie urządzenia za pomocą Wi-Fi nie udaje się, komputer zaczyna wykonywać zdjęcia wbudowaną kamerą, co może pomóc w uwiecznieniu twarzy złodzieja. Poza tym automatycznie wykonywane są zrzuty ekranu w nadziei, że odwiedzi on stronę wymagającą wpisania danych osobowych.

Ostatnią metodą jest symulowana awaria komputera, która może nakłonić złodzieja do zaniesienia komputera do naprawy. Po wykryciu przez komputer innej sieci na ekranie pojawia się komunikat informujący o kradzieży.

Oprogramowanie ma trafić do sprzedaży w ciągu dwóch tygodni i ma kosztować 50 dolarów.