AVG Identity Protection zabezpieczy cię przed kradzieżą tożsamości

Kradzież tożsamości jest obecnie najczęstszym rodzajem przestępstw internetowych, którego ofiarami tylko w USA padło już niemal milion osób. Żeby temu zapobiec AVG Technologies wprowadza AVG Identity Protection (IDP) - ochronę danych osobowych, dzięki której użytkownicy będą mogli czuć się bezpieczniej w sieci.

AVG Identity Protection stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa dodaną do istniejącego oprogramowania zabezpieczającego. Podstawowym zadaniem IDP jest pomoc w powstrzymaniu złodziei przed atakami, których celem jest kradzież haseł, szczegółów rachunków bankowych i numerów kart kredytowych.

AVG Identity Protection

Oprogramowanie to wykorzystuje technologię tzw. analiz behawioralnych w celu upewnienia się, że wszystkie programy działające na komputerze zachowują się tak, jak powinny. Jeśli wykryje jakiekolwiek podejrzane zachowania, które mogłyby prowadzić do kradzieży danych osobowych, natychmiast je zamyka, zapobiegając w ten sposób jakiejkolwiek możliwości kradzieży. Nie ma tu znaczenia fakt, czy użytkownik korzysta z oprogramowania zabezpieczającego AVG czy jakiegokolwiek innego producenta. IDP współpracuje ze wszystkimi popularnymi programami.

- Użytkownicy komputerów potrzebują pewności, że korzystając z bankowości elektronicznej czy kupując w Internecie nie staną się ofiarami kradzieży tożsamości - mówi Dyrektor Generalny AVG Technologies, JR Smith.

IDP jest również częścią pakietu Internet Security, który gwarantuje kompletną ochronę różnych aspektów cyfrowego życia użytkowników. Poza ochroną tożsamości, AVG Internet Security chroni użytkowników przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, robakami, hakerami, botnetami, zainfekowanymi stronami internetowymi, trojanami, spamem i wieloma innymi zagrożeniami.

Ściągnij AVG Internet Security

Active Safe-Surf

W najnowszej aktualizacji oprogramowania zwiększają się także możliwości darmowej ochrony AVG. Dodana została funkcja ochrony w czasie rzeczywistym Active Safe-Surf, która uzupełni wcześniejsze zabezpieczenia. Funkcja ta sprawdza stronę internetową znajdującą się pod każdym linkiem i wyszukuje ukryte tam zagrożenia, kiedy użytkownicy mają zamiar kliknąć na ten link.

AVG Active Safe-Surf dodatkowo zwiększa ochronę użytkowników przed nieznanymi zagrożeniami, sprawdzając w czasie rzeczywistym, czy strony internetowe nie zawierają ukrytych zagrożeń i exploitów, takich jak tzw. drive-by downloads. W odróżnieniu od innych produktów tego typu, które polegają na historycznych danych pochodzących z okresowo skanowanych stron, Active Safe-Surf analizuje w czasie rzeczywistym poszczególne strony internetowe. Określa więc ich obecny status.

- Laboratoria firm zajmujących się bezpieczeństwem diagnozują dziesiątki tysięcy nowych wirusów dziennie - mówi Karel Obluk, szef AVG Technologies. - Tradycyjne antywirusy nie mają wobec nich najmniejszych szans. Oczywiście bardzo ważne jest korzystanie z oprogramowania antywirusowego w obronie przed znanymi wirusami, użytkownicy potrzebują jednak dodatkowych warstw bezpieczeństwa, które ochronią ich przed nieznanymi zagrożeniami.

Dostępność i ceny

Cała rodzina produktów AVG 8.5 jest już dostępna w sprzedaży. AVG Identity Protection jest obecnie dostępna wyłącznie w angielskiej wersji językowej, wersja polska pojawi się w drugim kwartale 2009 roku. AVG Identity Protection kosztuje 79,82 złote, ceny pozostałych produktów nie ulegają zmianie.