Kolejny darmowy antywirus na komputery Mac

Sophos oferuje darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Apple. Producenci programów antywirusowych ostrzegają o rosnącym zagrożeniu dla komputerów Mac.

Najnowsze badanie firmy Sophos wykazało, że 95% użytkowników obawia się nasilonych ataków malware na komputerach z systemami operacyjnymi Mac. W kwietniu 2009 roku odnotowano istnienie pierwszego botnetu utworzonego z komputerów Apple'a.

 

>> Czytaj też:  Webshake.tv: Człowiek zarażony wirusem komputerowym?

Sophos, podobnie jak ESET w grudniu 2009 roku, postanowił przygotować wersję swego oprogramowania zabezpieczającego na Mac OS X (Tiger, Leopard, Snow Leopard). Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac będzie automatycznie skanował dysk komputera i ma chronić przed wirusami, trojanami oraz spyware.

 

Antywirus Sophos będzie skanował komputery Mac Według Sophosa ostatnie wykryte zagrożenia na komputerach Apple zawierały m.in. malware ukryty w pirackim oprogramowaniu dostępnym za pośrednictwem sieci P2P oraz wirusy systemu Windows, które rozprzestrzeniają się za pomocą poczty elektronicznej i stron internetowych albo służą do zainfekowania wirtualnej instalacji systemu Windows na komputerze Mac.

 

>> Czytaj też:  Ponad 80 tys. nowych wirusów

Oprogramowanie Sophos dostępne jest za darmo i możne je pobrać ze strony: sophos.com/freemacav

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Kolejny darmowy antywirus na komputery Mac

 

Warto przeczytać też: