Awarie sprzętowe a problemy z Windows 7

Powszechnie znanym sprawcą problemów z komputerem są niezgodne sterowniki. Nie zawsze najnowszy sterownik jest najodpowiedniejszy dla Twojego sprzętu. Dotyczy to przede wszystkim kart graficznych, które wydajniej i stabilniej pracują ze sterownikami z datą wydania nieodległą od daty premiery samej karty. Istnieje sposób, który pozwoli Ci sprawdzić, czy podłączony do komputera sprzęt jest przyczyną problemów.

Konieczne będzie wyłączenie części sprzętu. Użyj do tego menedżera urządzeń, który uruchomisz, klikając Panel sterowania/System i zabezpieczenia/System/Menedżer urządzeń . Następnie wykonaj poniższe kroki:

Rozwiń strzałkę przy następujących typach urządzeń: karty graficzne, karty sieciowe, kontrolery dźwięku wideo i gier, a także IEEE1394 Bus host controller, gdy dysponujesz portem FireWire.

Kliknij kolejno prawym przyciskiem myszy wszystkie wyświetlone nazwy urządzeń i z menu kontekstowego wybierz pozycję Wyłącz . Po ukazaniu się monitu z informacją Wyłączenie tego urządzenia spowoduje, że przestanie ono funkcjonować. Czy na pewno chcesz je wyłączyć, kliknij przycisk Tak .

Odłącz wszystkie urządzenia od portów USB.

Zamknij otwarte okna i uruchom ponownie komputer.