Natura Konstancin. Ekologiczne i urbanistyczne trendy w nowej inwestycji w Konstancinie - Jeziornie

Deweloperski boom w aglomeracji warszawskiej nie ominął Konstancina. Wśród inwestycji na mapie miejscowości znalazła się Natura Konstancin - projekt polskiego dewelopera ROHE. To miejsce naszpikowane innowacjami i rozwiązaniami wprowadzanymi z myślą o budowie domów na lata, które będą odzwierciedlać filozofię firmy: tworzenie przestrzeni, w których po prostu dobrze się mieszka.

Kameralne osiedle w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego PAN

Natura Konstancin to zespół 22 samodzielnych domów jednorodzinnych o powierzchni 146,61m2, ulokowany przy ulicy Sadowej w Konstancinie - Jeziornie. Wybór tego miejsca był nieprzypadkowy. To kameralna i cicha część miasta w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego PAN. Inwestycja ROHE nie wżyna się agresywnie w tę przestrzeń, ale współkreuje ją – tak, by nowe osiedle stało się atrakcyjnym kwartałem miasta, w którym lokalne życie będzie pulsować nawet nie przez lata, ale wraz z kolejnymi pokoleniami. Mateusz Kowalczyk, prezes ROHE, mówi o Natura Konstancin:

- Przystępując do projektowania osiedla, zadaliśmy sobie podstawowe pytania: jaki jest dom, w którym sami chcemy mieszkać? Gdzie się znajduje? Jakie rozwiązania wykorzystuje? Odpowiedzi poprowadziły nas pod prąd współczesnemu budownictwu, zarówno jednorodzinnemu, jak i temu o większej skali – co jest o tyle zaskakujące, że to wcale nie są ekscentryczne koncepcje! Spokojna okolica, w której spacer z psem zaczyna się już krok za bramą posesji, a dzieciaki mogą wyjść na rower ze znajomymi bez obaw o ich bezpieczeństwo. Miejsce, w którym obiad na mieście nie jest wielką wyprawą, ale jednocześnie nasz dom jest prawdziwą oazą, a nie betonowym więzieniem. Nie da się ukryć, że wiele z tych potrzeb narodziło się podczas pandemii, kiedy spędzając więcej czasu we własnych mieszkaniach, zaczęliśmy lepiej rozumieć swoje potrzeby i szczególnie dotkliwie odczuliśmy mankamenty współczesnej „deweloperki".

Sadowa w Konstancinie i powstające na niej osiedle Natura Konstancin w pełni odpowiada na te oczekiwania. Przyszłych mieszkańców od przedszkoli, szkół, przychodni czy centrum handlowego dzielić będzie krótki spacer, a dojazd na Mokotów czy do centrum Warszawy zajmie im od 20 do około 30 minut. W wyborze lokalizacji ważne znaczenie miała także dostępność komunikacji miejskiej.

Natura – słowo klucz

Dostęp do rozwiniętej infrastruktury i atrakcji w Natura Konstancin idzie w parze przyjaznym, zielonym otoczeniem – przy czym nie są to pojedyncze drzewa dekorujące betonowe części wspólne, ale wkomponowanie w malownicze tereny, stanowiące tkankę Konstancina. Osiedle powstaje z poszanowaniem przyrody, której elementy stają się jego atutem. Imponujący starodrzew stanowi tu taką naturalną barierę, który podnosi intymność przestrzeni i walory estetyczne inwestycji. Do każdego z domów przynależy ogród o wielkości nawet do 261 m2, zaprojektowany tak, by stanowił architektoniczne przedłużenie salonu. Wysokie okna i przeszklenia fasady to zaproszenie natury do wnętrza – stworzenie przestrzeni absolutnego relaksu harmonii.

materiał promocyjny

- Projektując przestrzenie, myśleliśmy jednocześnie nowocześnie i bardzo pragmatyczne, tradycyjnie. Ogród, w którym chcemy spędzać czas, to duża przestrzeń – w końcu cała nasza rodzina i znajomi muszą tu znaleźć swoje miejsce. Ogrodem chcemy cieszyć się cały rok, bo być bliżej natury znaczy cieszyć się z życia. Odseparowany od ogrodu 24-metrowy taras pozwoli natomiast na znalezienie chwili ciszy i samotności w domu pełnym życia – mówi Mateusz Kowalczyk.

Z tym podejściem koresponduje bryła budynku. Kształt i kierunek spadów dachu zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalną dostępność światła dziennego w pomieszczeniach. W Natura Konstancin wnętrza są naprawdę słoneczne. W domach zastosowane są okna w konstrukcji aluminiowej, w których bardzo cienkie ramy pozwalają dodatkowo zwiększyć powierzchnię przeszklenia. A to sięga nawet 275 centymetrów wysokości. Wysokość i poczucie przestrzeni to jeden z wyróżników inwestycji. Na piętrze sufity sięgają od 310 do 410 centymetrów.

Deweloper zadbał także o wygodę mieszkańców – w domach zamontowane zostaną automatyczne markizy, dzięki którym będzie można regulować ilość światła w pomieszczeniach. Wykończenie fasady wykonane zostanie z drewna palonego metodą yaki-sugi. To jedna z najstarszych metod kondycjonowania elewacji – ta już w momencie oddania budynków będzie prezentować się imponująco, by z czasem nabrać tylko charakteru! Minimalistyczna bryła budynku nie będzie zakłócona przez dodatkowe elementy. Inwestycja dopracowana jest w każdym calu i pomyślano nawet o tym, by markizy i zautomatyzowane żaluzje były ukryte w ociepleniu i elewacji.

Budując na lata sięgasz po najlepsze rozwiązania

- Od wyboru materiałów konstrukcyjnych po rozwiązania energetyczne – na każdym kroku myśleliśmy o tym, jak nasze domy będą funkcjonować za 5, 10, a nawet 50 lat. Natura Konstancin to miejsce, które w perspektywie będzie oceniane nie jako „koszmarek chwilowej mody", ale lokalizacja dobra do życia i kawał solidnej deweloperskiej roboty – śmieje się prezes ROHE.  

Konstrukcja domów została wykonana z wytrzymałego żelbetu, który dodatkowo podnosi efektywność cieplną w budynku i zwiększa możliwości w zakresie dowolności aranżacji wnętrz. W przypadku posadzek zdecydowano się na adryhyt, który jest nie tylko trwały, ale również świetnie rozprowadza ciepło z zastosowanego ogrzewania podłogowego. Każdy z domów posiada pompę ciepła. To ekologiczne i ekonomiczne – dziś nie jest w Polsce standardem, ale wkrótce się nim stanie. Podobnie jak stacje ładowania pojazdów elektrycznych w podwójnym garażu, którego wielkość odpowiada potrzebom rodzin. Każdy z domów będzie także posiadał gotowe przyłącze do instalacji fotowoltaicznej. Jak szacuje deweloper, zdecydowanie się na to zielone rozwiązanie pozwoli na roczne oszczędności rzędu aż 5 tysięcy złotych!

- Budujemy dla ludzi takich jak my. To właśnie sprawia, że Natura Konstancin to tak wyjątkowe miejsce! – dodaje Mateusz Kowalczyk.

materiał promocyjny

Domy w inwestycji Natura Konstancin dostępne są od 13 301 pln/m2. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia Wądołowski architekci. Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na stronie internetowej www.rohe.pl/konstancin.

Materiał promocyjny PR marki ROHE.