Niemcy przekazały wieści. Potężny system Patriot trafił już do Ukrainy

Niemcy przekazały Ukrainie obiecany system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot, który ma odpierać rosyjskie ataki.
Zobacz wideo Siemoniak: Ukrainie potrzebne są zachodnie samoloty, ale nie powinno to być tylko polską sprawą

System obrony Patriot został dostarczony do Ukrainy - poinformował niemiecki rząd na swojej stronie internetowej poświęconej pomocy zbrojeniowej dla Ukrainy. Poinformowano, że wyszkolone przez USA i Niemcy ukraińskie zespoły obsługi systemu Patriot zakończyły niedawno wspólne ćwiczenia na terenie wojskowym jednego z krajów NATO.

Wojna w Ukrainie. System Patriot obroni przed rosyjskimi atakami

System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot jest jednym z najnowocześniejszych systemów obrony powietrznej na świecie. Może być wykorzystany do zwalczania wrogich samolotów, rakiet balistycznych i pocisków manewrujących. Rakiety obronne mogą trafiać cele na odległość około 100 kilometrów i do wysokości 30 kilometrów - w zależności od użytego pocisku.

Niemcy i USA zgodziły się dostarczyć Ukrainie po jednym systemie Patriot w celu obrony przed rosyjskimi atakami, które coraz częściej wymierzone są w cywilną infrastrukturę.

(DPA/dom)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: