Niemcy. Ekolodzy wtargnęli do kilku kopalni węgla brunatnego. Żądają ich natychmiastowego zamknięcia

Kilka tysięcy ekologów wtargnęło na teren kopalni odkrywkowych węgla brunatnego w Brandenburgii oraz w okolich Lipska we wschodnich Niemczech. Aktywiści próbują zablokować ich prace i domagają się natychmiastowego zamknięcia wszystkich tego typu kopalni.

Około czterystu aktywistów w Jaenschwalde, niedaleko granicy w Polską, usiadło na torach, aby w ten sposób zablokować transport węgla z kopalni. Interweniowała policja, używając pałek i gazu łzawiącego. Rzecznik prasowy policji w Brandenburgii Torsten Herbst poinformował, że podczas próby odblokowania kopalni doszło do starć funkcjonariuszy z agresywnymi ekologami. Trzech policjantów zostało rannych.

Ekolodzy żądają, aby natychmiast zamknąć kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego

Do starć z policją doszło także na terenie kopalni odkrywkowej koło Lipska, gdzie kilkuset ekologów przerwało policyjną blokadę i wtargnęło na teren kopalni. Żądają, aby natychmiast zamknąć tego typu kopalnie.

Ekolodzy zapowiadają, że akcja protestacyjna potrwa kilka dni.

Rząd federalny zamierza eksploatować odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego do 2038 roku. Pokłady tego surowca w Niemczech szacuje się na ponad 40 miliardów ton.

>>> Jakie są najbardziej palące problemy dotyczące ekologii? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (180)
Niemcy. Ekolodzy wtargnęli do kilku kopalni węgla brunatnego. Żądają ich natychmiastowego zamknięcia
Zaloguj się
 • helvetik

  Oceniono 25 razy 23

  Ekolog to naukowiec, badacz, akademik zajmujący się ekologią. To są aktywiści.

 • dwa_grosze

  Oceniono 28 razy 16

  Kolejny fake news Gazety. Bandę zebranych manifestantów nazywać ekologami (sic) może tylko prowincjonalny brukowiec w zapadłym ciemnogrodzie. Wstyd!

 • brytnej

  Oceniono 17 razy 15

  To nie ekolodzy (Umweltwissenschaftler), a ekologiści (Umweltaktivisten). Ekolog to naukowiec zajmujący się środowiskiem i wykształcony w tej dziedzinie.

 • qawsedrftg

  Oceniono 35 razy 11

  Fake news! W Niemczech energię się pozyskuje z wiatrów i słońc, spaliny z silników VW są przeczyste, uchodźcy mili i kształceni... Prawdziwa tragedia to ciemnogród w Polsce, na Węgrzech, w Czechach...

 • janja11

  Oceniono 30 razy 10

  Wreszcie. Takiego syfu jak Niemcy nie produkuje nikt w Europie.
  A nienieccy syfiarze najgłośniej pouczają innych jak to się dba o ekologię.
  Afera VW najlepiej pokazała niemiecką hipokryzję i syf.

 • masofrev

  Oceniono 23 razy 9

  > domagają się natychmiastowego zamknięcia
  A prąd do telefoników to by chcieli mieć? Taka propozycja: niech najpierw wyłączą iPhony, komputery i resztę urządzeń elektrycznych w domach - a potem mają moralne prawo "domagać się". Mogą też oczywiście wygrać wybory...

  ... ale przecież tzw. "aktywiści" zawsze wiedzą lepiej, czego chce społeczeństwo... Zupełnie jak rewolucjoniści z 1917 roku...

 • antonio rebenga

  Oceniono 26 razy 8

  Dziwne. A cała jewropa wmawia nam, że tylko w Polsce zostały kopalnie i trzeba je natychmiast zamknąć. Najlepiej dzisiaj. A tu proszę w samej Rzeszy też są kopalnie i to jeszcze na zasyfiony węgiel brunatny. No, ale w Rzeszy uwielbiają kolor brunatny. Greta co na to? Nie leci odrzutowcem wesprzeć ekologów? Co taka cisza? Jak już chodzi o Rzeszę Niemiecką to już nie ma "hałderju"?

 • axermann

  Oceniono 9 razy 7

  Szkoda że kopalnia się nie zawaliła albo jakiś metan nie j-ebn-ął-padło ekologów jako w 100% naturalne nawozy

 • qawsedrftg

  Oceniono 17 razy 7

  Nie mogą zrezygnować z węgla przed skończeniem North Stream 2. Ciekawe kto sponsoruje rozkład Europy? Multi-kulti, dżendery, Uchodźce udawane. Zamykamy huty w Europie, czy ilość produkowanej na planecie stali spadnie? Hmmmm

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX