Janina Ochojska pisze do Grety Thunberg. "Wyobraź sobie, że arcybiskup z Krakowa uważa cię za zmanipulowaną osobę"

Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej i europosłanka, zwróciła się do Grety Thunberg. We wpisie na Twitterze wyraziła poparcie dla aktywistki oraz odniosła się do słów abp Marka Jędraszewskiego, który stwierdził, że jej osoba jest "zmanipulowana" i "zaprzecza Biblii".

Janina Ochojska zwróciła się na Twitterze do Grety Thunberg. Powodem wpisu europarlamentarzystki i założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej były kontrowersyjne słowa abp Marka Jędraszewskiego, który na antenie Telewizji Republiki mówił o "ekologizmie" i stwierdził, że młoda aktywistka zaprzecza Biblii.

To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga, Bóg się tym światem zachwyca, jest dobre wszystko, co stworzył. Człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. Tam też jest powiedziane: "czyńcie sobie ziemię poddaną"

- powiedział abp Jędraszewski. Ochojska w swoim wpisie podkreśliła, że "Bóg powiedział "uczyńcie ziemię poddaną" a nie "pozwólcie ją zniszczyć"".

Droga Greto, popieram twoją działalność, ale wyobraź sobie, że arcybiskup z Krakowa #Jędraszewski uważa cię za zmanipulowaną osobę, która zaprzecza Biblii. Mimo że Bóg powiedział "uczyńcie ziemię poddaną" a nie "pozwólcie ją zniszczyć". Powodzenia. Jest dużo do zrobienia

- napisała na Twitterze założycielka PAH.

Greta Thunberg nie odniosła się ani do słów Ochojskiej, ani abp. Jędraszewskiego.

"Europosłanka? Czy kompromitacja to dobre słowo?"

Wpis Janiny Ochojskiej wywołał lawinę negatywnych komentarzy. "Donosicielka", "I pomyśleć tylko, że uważałem Panią za inteligentną osobę. Żenada", "Jest Pani żałosna. Dno" - komentują jej słowa użytkownicy Twittera.

Do posta odniósł się również ks. Mateusz Wyrobkiewicz z Archidiecezji Krakowskiej, który napisał "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść...", a także Paweł Janowski, redaktor naczelny miesięcznika "Czas Solidarności".

Czy Pani jest poważna? Proszę napisać jeszcze do przedszkolanki i wysłać pocztówki na place zabaw. Europosłanka? Czy kompromitacja to dobre słowo?

- skomentował słowa Ochojskiej dziennikarz.

>>> Młode pokolenie walczy o klimat i swoją przyszłość. Zobacz wideo:

Zobacz wideo