Janina Ochojska pisze do Grety Thunberg. "Wyobraź sobie, że arcybiskup z Krakowa uważa cię za zmanipulowaną osobę"

Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej i europosłanka, zwróciła się do Grety Thunberg. We wpisie na Twitterze wyraziła poparcie dla aktywistki oraz odniosła się do słów abp Marka Jędraszewskiego, który stwierdził, że jej osoba jest "zmanipulowana" i "zaprzecza Biblii".

Janina Ochojska zwróciła się na Twitterze do Grety Thunberg. Powodem wpisu europarlamentarzystki i założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej były kontrowersyjne słowa abp Marka Jędraszewskiego, który na antenie Telewizji Republiki mówił o "ekologizmie" i stwierdził, że młoda aktywistka zaprzecza Biblii.

To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga, Bóg się tym światem zachwyca, jest dobre wszystko, co stworzył. Człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. Tam też jest powiedziane: "czyńcie sobie ziemię poddaną"

- powiedział abp Jędraszewski. Ochojska w swoim wpisie podkreśliła, że "Bóg powiedział "uczyńcie ziemię poddaną" a nie "pozwólcie ją zniszczyć"".

Droga Greto, popieram twoją działalność, ale wyobraź sobie, że arcybiskup z Krakowa #Jędraszewski uważa cię za zmanipulowaną osobę, która zaprzecza Biblii. Mimo że Bóg powiedział "uczyńcie ziemię poddaną" a nie "pozwólcie ją zniszczyć". Powodzenia. Jest dużo do zrobienia

- napisała na Twitterze założycielka PAH.

Greta Thunberg nie odniosła się ani do słów Ochojskiej, ani abp. Jędraszewskiego.

"Europosłanka? Czy kompromitacja to dobre słowo?"

Wpis Janiny Ochojskiej wywołał lawinę negatywnych komentarzy. "Donosicielka", "I pomyśleć tylko, że uważałem Panią za inteligentną osobę. Żenada", "Jest Pani żałosna. Dno" - komentują jej słowa użytkownicy Twittera.

Do posta odniósł się również ks. Mateusz Wyrobkiewicz z Archidiecezji Krakowskiej, który napisał "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść...", a także Paweł Janowski, redaktor naczelny miesięcznika "Czas Solidarności".

Czy Pani jest poważna? Proszę napisać jeszcze do przedszkolanki i wysłać pocztówki na place zabaw. Europosłanka? Czy kompromitacja to dobre słowo?

- skomentował słowa Ochojskiej dziennikarz.

>>> Młode pokolenie walczy o klimat i swoją przyszłość. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (335)
Janina Ochojska pisze do Grety Thunberg. "Wyobraź sobie, że arcybiskup z Krakowa uważa cię za zmanipulowaną osobę"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 65 razy 35

  Uderz w stół a się cymbały odezwą. Co to się dzieje wystarczy, że jakiś gość założy sukienkę i od razu wszyscy mu czołem biją. Się opamiętajcie głuptaki!

 • mmichal

  Oceniono 48 razy 22

  Janka Ochojska - znam.
  paweł janowski... nie znam osoby.

 • prinsik

  Oceniono 52 razy 20

  To się brunatne prawactwo zachłysnęło jadem.
  A czy cokolwiek złego lub nieprawdziwego powiedziała Pani Ochojska?
  Czarny zgred powinien już zamknąć gębę bo co powie okazuje się coraz większym idiotyzmem

 • steelhave

  Oceniono 18 razy 12

  Trzeba wyodrębnić adresatów słów arcybiskupa. On nie mówił do wszystkich. On mówił do tych ukochanych owieczek, które użyźniają las swoimi śmieciami i szambem, którzy dobrodusznie hodują psa na krótkim łańcuchu do końca życia, którzy corocznie upiększają krajobraz poprzez wypalanie trawy, i do tych co robią dobrze światu strzelając ze śruta do drapieżnych dzikich kaczek.

 • radek_the_player

  Oceniono 7 razy 5

  Ludzie! Protestujemy! Nie damy się wkręcić w eko ideologię! Greta jest zmanipulowanym dzieckiem! Organizuję petycję o zaprzestanie tych działalności w Polsce

 • barakuda62

  Oceniono 7 razy 5

  To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga
  ....................
  Ale panie Jędraszewski- to jest napisane,napisane ale na jakiej podstawie?
  kto był tego świadkiem? kto mógł to opisać dla potomnych skoro w/g tej samej Biblii człowieka czyli Adama stworzył dopiero szóstego dnia i raczej był on analfabetą w dodatku poranionym bo mu żebro do konstrukcji Ewy wymontował a i o niej Biblia też nic nie wspomina by była pisata i czytata- więc kto tę Biblię napisał?, tę, którą ty uznajesz za wyrocznię!
  bo chyba nie Bóg bo był już tak zmęczony(pewnie Ewa d... truła) że siódmego dnia odpoczywał(o dniu ósmym już nikt nie wspomina).😁

 • emailme

  Oceniono 5 razy 5

  A kto zmanipulował Jezusa? Gdyby dziś przyszedł, obecny establishment miałby z nim problem.

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 8 razy 4

  Ona na raku oparła swoją "kampanię wyborczą" do PE, to ten lansik teraz metodą "na aspergera" to jeszcze całkiem przyzwoity jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX