David Attenborough z rekordem Guinessa na Instagramie. 94-latek opowie o zmianach klimatycznych

David Attenborough pobił rekord Guinnessa w najszybszym zbieraniu obserwujących na Instagramie. 94-letni przyrodnik w zaledwie 4 godziny i 44 minuty zdobył milion obserwatorów. Poprzedni rekord należał do aktorki Jennifer Aniston, która swój milion zdobyła w ponad 5 godzin.

Sir David Attenborough to jedna z najbardziej znanych twarzy brytyjskiej telewizji. Przyrodnik związany jest ze stacją BBC od lat 50-tych. Attenborough jest prowadzącym oraz scenarzystą popularnych na całym świecie programów przyrodniczych. 94-latek postanowił pójść z duchem czasu i w czwartek 24 września założył konto na Instagramie. Potrzebował zaledwie 4 godzin i 44 minut, aby zdobyć swój pierwszy milion obserwujących.

David Attenborough chce zwiększać świadomość na temat zmian klimatycznych. "Świat ma kłopoty"

- Dzień dobry, nazywam się David Attenborough i przez ostatnie 60 lat występowałem w radiu i w telewizji, ale to jest mój pierwszy raz na Instagramie - powiedział Attenborough witając się po raz pierwszy ze swoimi widzami na portalu społecznościowym.

 

94-latek tłumaczy, że powodem jego decyzji o eksploracji nowych sposobów komunikacji było to, że "świat ma kłopoty".

- Kontynenty płoną, lodowce się topią, rafy koralowe umierają, ryby znikają z oceanów itd. Na szczęście wiemy, co z tym zrobić, i właśnie dlatego pojawiłem się tutaj. Przez najbliższe kilka tygodni będę nagrywał wiadomości, w których wyjaśnię wam, jakie mamy problemy i jak możemy sobie z nimi poradzić - stwierdził David Attenborough.

Nowy film dokumentalny opowie m.in. o zaniku dzikiej przyrody

Wkrótce na platformie streamingowej Netflix ukaże się nowy film dokumentalny legendy brytyjskiej telewizji. Produkcja "David Attenborough: Życie na naszej planecie" opowie o długim życiu znanego przyrodnika oraz o historii ewolucji życia na Ziemi. Attenborough skupi się w szczególności na zaniku dzikiej przyrody oraz na swoich przewidywaniach co do przyszłości naszej planety.

Książę William miał okazję, aby przedpremierowo zobaczyć nowy film Davida Attenborough. Z Instagramowego konta przyrodnika dowiemy się, że "oboje (Attenborough i książę William - red.) dzielą pasję do ochrony świata przyrody i wspierają się nawzajem w podnoszeniu świadomości na temat dostępnych rozwiązań przeciwdziałających zmianom klimatu i utracie różnorodności biologicznej".

 

Po seansie, Attenborough wręczył księciu Williamowi skamieniały ząb rekina. Przyrodnik znalazł go podczas swoich wakacji z rodziną na Malcie. Książę William, drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, miał być urzeczony prezentem od 94-latka. Nowy film zadebiutuje w Polsce 4 października.

Zobacz wideo Sir David Attenborough w Davos: „Eden już nie istnieje”
Więcej o: