Nowa linia ekourządzeń w Calypso Fitness Club: ćwicząc, wytwarzasz "zieloną" energię!

Calypso jako pierwsza sieć klubów fitness w Polsce wprowadziła linię maszyn cardio ECO-POWR firmy SportsArt. To najnowocześniejsza technologia w świecie fitness. Energia kinetyczna wytwarzana przez ćwiczących jest zamieniana na energię elektryczną, a następnie, za pomocą mikroinverterów wprowadzana do wewnętrznej instalacji elektrycznej.

Już przy 16 urządzeniach klub może wyprodukować nawet 22 kWh dziennie! Taka moc może zasilić w sumie: 2 klimatyzatory, 2 duże lodówki, 4 telewizory LED 40", 2 komputery z drukarką i skanerem, 40 żarówek. Wprowadzony system nie wymaga żadnego zestawu akumulatorów, gdyż energia elektryczna nie jest gromadzona tylko bezpośrednio wykorzystywana przez urządzenia aktualnie pracujące w klubie. W ten sposób Calypso będzie zasilać telewizory, lodówki, oświetlenie czy sauny.

Celem projektu jest szerzenie zdrowego trybu życia, a przy okazji proekologicznej postawy wśród naszych klientów – poprzez zachęcanie do wyboru ekologicznych urządzeń. W długim terminie efekt może mieć zaskakującą skalę. Jedna osoba, podczas treningu o średniej intensywności, ćwicząca regularnie 4 razy w tygodniu przez godzinę na bieżni bądź rowerze ECO-POWR może wyprodukować rocznie 20 kWh czystej energii zielonej. Przemnażając to przez większą liczbę osób w siłowni, mieście, regionie czy w skali kraju uzyskujemy naprawdę imponujące wartości.

Zdrowy styl życia to odżywianie i ćwiczenia, ale także świadomość ekologiczna, a ta w społeczeństwie rośnie z roku na rok. Według statystyk co dziesiąty Polak segreguje śmieci, oszczędza energię, wodę i wybiera te usługi, które nie niszczą naszego środowiska. Dlatego - jako lider rynku, od zawsze wyznaczający trendy w branży w Polsce - zdecydowaliśmy się na wprowadzenia linii ekologicznych urządzeń. Gdyby każdy klub fitness w Polsce posiadał takie 3 urządzenia, wytworzone ilości energii elektrycznej odpowiadały by jednej średniej wielkości elektrowni węglowej.

Naszą misją w Calypso jest wspieranie i motywowanie ludzi w realizacji ich celów. Na co dzień koncentrujemy się na tysiącu rzeczy. Na rodzinie. Na finansach. Na pracy.… A na czym nie koncentrujemy się w ogóle? Na sobie. Większość złego samopoczucia na co dzień wynika z zaniedbywania samego siebie. Dlatego żeby zrobić coś dla odmiany, musimy zacząć robić coś dla siebie. Taki trening to podwójna przyjemność. Klienci mają poczucie, że robią coś dobrego, dla siebie, ale również dla środowiska. Dbajmy wspólnie o środowisko naturalne. Dla ziemi. Dla siebie. Dla odmiany.

Więcej informacji znajdziecie na stronie CALYPSO FITNESS CLUB >>>